masaüstü bilgisayarHayatımızda artık eskisi gibi sadece masaüstü bilgisayarlar yok. Dizüstü bilgisayarlar masaüstü bilgisayarlar için çok ciddi rakip olsalar da artık akıllı telefonlar ve tabletler her ikisinin de evlerimizdeki yerini alt üst etmiş durumda. Ev kullanıcısı için akıllı telefon ve tabletler kullanım kolaylığı ve ulaşılabilirlik açısından avantajlı olsa da masaüstü bilgisayarlar hala iş kullanıcılarının en büyük yardımcısı durumunda.

Masaüstü Bilgisayarların Pazar Payı

Akıllı telefon ve tabletlerin pazar payı son 5 yılda artarak devam ediyor. Uluslararası araştırma şirketi IDC’nin açıkladığı araştırma sonuçlarına göre tabletlerin Pazar payı 2019 yılında üç katına çıkacak. Masaüstü ve dizüstü bilgisayar üreticileri tablet ve akıllı telefonların pazar payının büyümeye başlamasından sonra kademeli olarak tablet ve akıllı telefon üretimine geçmeye başladılar. Bu şirketlerin dışında Sony Vaio bilgisayar bölümünü tamamen kapatarak artık sadece tablet üreteceğini açıkladı.

Masaüstü Bilgisayarlardaki Fiyat Artışı

Tablet ve akıllı telefonların piyasayı tamamen değiştirmesi, çoğu bilgisayar üreticisinin bilgisayar sektöründe kalıcı değişikliklere gitmesi, tablet ve telefonların da bilgisayarların üretiminde kullanılan ham maddeye ihtiyaç duyması ve talebin düşmesi bilgisayar üreticilerini zor durumda bırakarak bilgisayar fiyatlarının yükselmesine neden oldu. Dünya genelindeki yerel ve uluslararası sorunlardan dolayı dolar kurlarının da tavan yapması üzerine bilgisayar fiyatlarında artış kaçınılmaz oldu.

Uygun Fiyatlı Masaüstü Bilgisayar

Markalı bilgisayarlar yerine iş yeri ve ev kullanıcıları için fiyat performans odaklı toplama bilgisayarlar şu anki dönemde daha uygun olabilmektedir. Toplama bilgisayarlarda şu hususlara dikkat etmek gerekir.

  • Sabit disk sürücünüz 500 GB’dan az olmamalı.
  • Ram Bellek frekansı yüksek olmalı.
  • Anakartınız diğer donanımlarınızla uyumlu olmalı.
  • Ekran kartı tercihi iş bilgisayarı veya oyun bilgisayarı olacak makinalarda değişkenlik göstereceği için amacına uygun olarak seçilmeli.
  • Son olarak bilgisayarının kasası performansı önemli derecede etkileyeceğinden rahat hava alabilen bir kasa seçilmelidir.

pc toplama sihirbazıMasaüstü Bilgisayar Fiyatları

My PC Teknoloji, masaüstü bilgisayar ürünlerinde müşterilerine en uygun kaliteyi en uygun fiyata sağlama çabasındadır. Bilgisayarının özelliklerini PC Toplama Sihirbazı aracılığı ile kendiniz seçebilirsiniz. Özelliklerini belirlediğiniz masaüstü bilgisayar satış temsilcilerimiz tarafından ivedilikle fiyat çalışması yapılarak tarafınıza ulaşılacaktır.

Etiketler: ,