Kurumsal bakım anlaşması nedir? Neden bakım anlaşması yapılmalı?

Günümüzde işletmelerin her gün artan bilgisayar sayısı, elektronik sistemler ve bilgi işlem ihtiyaçları için bir bilgi işlem birimi kurması zorunlu hale gelmiştir. Bilgi işlem birimlerindeki personellerin işletmedeki tüm elektronik sistemleri bilmesi ve arızalara müdahale edebilmesi için farklı uzmanlıklara sahip birden fazla personelin istihdam edilmesi gerekmektedir. Personel istihdamı yerine tüm elektronik sistemlerin periyodik bakım, onarım işlemleri için dışarıdan hizmet alınması için müşteri ve yüklenici firma arasında yapılan sözleşmelere kurumsal bakım anlaşması adı verilir. Bazı durumlarda tek bir bilgi işlem personelinin bulundurulması arıza takibi ve arıza bildirimi için yeterli olurken, bazı işletmelerde yüklenici firma tarafından da bilgi işlem personeli görevlendirilebilmektedir. Bakım anlaşması maddelerine göre değişen bu durum müşteri beklentilerine göre değişkenlik göstermektedir.

It Bakım ve Onarım Hizmetleri

Kurumsal bakım anlaşması hangi alanları kapsar?

İşletmeler arasından yapılan kurumsal bakım anlaşmaları müşteri beklentilerine göre belirlenmekle birlikte bu alanda herhangi bir sınır yoktur. Kurumsal bakım anlaşması denildiğinde sadece bilgisayar sistemleri düşünülse de network altyapı, santral sistemleri, ses sistemleri, görüntü sistemleri, güvenlik kamera ve alarm sistemleri, zayıf akım elektrik sistemleri alanlarında kurumsal bakım anlaşmalarımız mevcuttur. Müşteri beklentilerine göre işletmede ihtiyaç duyulan tüm elektronik sistemler için uzman teknik ekibimiz bakım anlaşması ile hizmet vermektedir. Kurumsal bakım anlaşması örnekleri için bilgisayar bakım anlaşması ve kamera bakım anlaşması yazılarımızı okuyabilirsiniz. Kurumsal bakım anlaşmalarımız çerçevesinde müşterilerimiz tarafından bildirilen arıza bildirimleri ivedilikle çözülmekte, aynı gün çözülemeyen teknik sorunlar için ikame cihaz sağlanmaktadır. Anlaşma yapılan elektronik sistemlerin aylık periyodik bakımları yapılmakta, periyodik bakımlar dışındaki arızalara sınırsız telefon, uzak bağlantı ve yerinde servis hizmeti verilmektedir.

Hangi işletmeler kurumsal bakım anlaşması yaptırmalıdır?

Bakım anlaşmasının hangi sistemleri üzerine yapıldığına göre değişmekle birlikte beş üzeri bilgisayarı veya yazıcısı olan, elektronik sistemler konusunda personel istihdamı yerine bakım anlaşması yolunu seçmek isteyen tüm işletmeler kurumsal bakım anlaşması yaptırmalıdır.

Kurumsal bakım anlaşması fiyatları nelerdir?

Kurumsal bakım anlaşması fiyatları anlaşma yapılan sistemler, elektronik sistemlerdeki ürün sayısı, periyodik bakım süreleri, sürekli personel görevlendirme durumlarına göre değişkenlik göstermektedir. Net bakım anlaşması fiyatı işletmede yapılacak keşif sonrasındaki projelendirme kısmında belirlenmektedir. Kurumsal bakım anlaşmaları için keşifler ücretsizdir.

Neden kurumsal bakım anlaşması yaptırmalıyım?

Kurumsal bakım anlaşmaları ile IT ve destek birimlerindeki personel ihtiyacı en aza indirilmekte, elektronik sistemlere müdahale edecek yüklenici firma teknisyenleri alanında uzman kişiler olmaktadır. Periyodik bakımlar ile sürekli takip edilen bilgisayar ve elektronik sistemleri veri kaybına önlem için sürekli yedeklenmektedir. Anlaşmalar çerçevesinde arıza yapan sistemler yerine ikama ürünler ile iş sürekliliği sağlanarak zaman ve nakit kaybı önlenmektedir. Kurumsal bakım anlaşmaları ile işletmeler donanım masrafları hariç ücret ödemezler. Bu avantalarından dolayı birçok işletme kendi içinde her sistem için ayrı personel bulundurmak yerine kurumsal bakım anlaşmalarına yönelmektedir.

Avrupa Yakası’nda Arnavutköy, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kâğıthane, Küçükçekmece, Sarıyer, Silivri, Sultangazi, Şişli, Zeytinburnu

Anadolu Yakası’nda Ataşehir, Beykoz, Çekmeköy, Kadıköy, Kartal, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sultanbeyli, Şile, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar ilçelerinde bilgisayar bakım anlaşması hizmeti vermekteyiz.

Bakım / Onarım hizmetlerimiz tek seferlik veya yıllık olarak verilebilmektedir. IT Bakım ve Onarım hizmetlerimiz için işletmenizde yapacağımız keşfe ve isteklerinize istinaden periyodik olarak bakımı ve onarımı yapılacak ürün ve sistemler için maliyet belirliyoruz. Anlaşma sonrasında düzenli periyotlar ile servis, bakım ve onarım hizmeti veriyoruz. Bakım ve onarım hizmetlerimizle ilgili ücretsiz keşif talebinde bulunmak için bizimle yandaki form, telefon numaralarımız ve e-posta adreslerimizden iletişime geçebilirsiniz.

acer
dell
hp

Ücretsiz Keşif

    Ad Soyad

    E-posta

    Telefon

    Firma Adı

    Adres