Plaka tanıma sistemi nedir?

Plaka tanıma sistemi, plaka okumak için üretilmiş yüksek çözünürlüklü görüntü kaydı alabilen kameralar ile görüntüleri plaka olarak tanıyan, işleyen ve kaydeden gelişmiş bir yazılımdan oluşan güvenlik sistemidir. Plaka okuma sistemleri bir güvenlik kamera isteminin parçası olabilir veya tek başına kullanılabilir.

Plaka tanıma sistemleri nerelerde ve ne için kullanılır?

Plaka okuma sistemleri, otoparklar, otoyol gişeleri, emniyet müdürlükleri, askeri üsler, site güvenlikleri gibi araç giriş çıkışının olduğu ve yüksek güvenlik veya denetim gerektiren yerlerde sıklıkla kullanılmaktadır. Plaka tanımlama sistemleri görüntülerden optik karakter tanımlama yöntemi ile plakaları tarayarak; ücret alma, kapı açma gibi fonksiyonlar yerine getirir veya plakaları kara listeden tarayarak güvenlik görevlilerine uyarı verir. Birden fazla liste tanımlanarak vip misafirler, çalışanlar suçlular gibi gruplar oluşturulabilir.

plaka tanıma sistemi

Plaka Tanıma Sistemi (Temsili görseldir.)
Ürün marka ve modelleri mekanda yapılacak keşife, projelendirmeye ve müşteri talebine göre değişiklik gösterir.

plata tanıma sistemi kamera ve yazılımı

Plaka tanımlama sistemleri neden yaygın değildir?

İşletmelerin bu gelişmiş teknolojiyi kullanmamalarının sebeplerinden biri plaka okuma sisteminin karmaşık olduğunu düşünmeleridir. İkinci sebebi yetkisiz kişi ve firmalara yaptırılan sistemlerde kullanılan kameraların kalitesiz olmasından ötürü yanlış sonuçlar vermesi, far açıkken plaka tanımlayamaması gibi kronik sorunlardır. Plaka tanımadaki en önemli unsur öncelikle kaliteli kamera sonra iyi yazılımdır. İkisinden birin sorunlu olması sistemi işlevsiz hale getirir.

My/Pc Teknoloji, Güvenlik Kamera Sistemleri, Plaka Tanıma Sistemleri, IP Kamera Çözümleri, AHD Kamera Çözümleri, Termal Kamera Çözümleri, Mobil Güvenlik Çözümleri ve Güvenlik Sistemleri satış ve kurulum hizmetleri vermektedir. İstanbul başta olmak üzere tüm Marmara Bölgesi’nde güvenlik sistemleri kurulum hizmetleri vermekteyiz. Güvenlik kamera sistemleri ile ilgili her türlü soru ve ihtiyaçlarınız için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Ürün Kataloğu

güvenlik kamerası

Ücretsiz Keşif

  Ad Soyad

  E-posta

  Telefon

  Firma Adı

  Adres

   
  dahua
  haikon
  avenir
  samsung
  sony
  lg
  hyundai

  Satış ve kurulumunu yaptığımız kamera modelleri ve güvenlik sistemi ekipmanlarını aşağıda bulabilirsiniz. İlgilendiğiniz ürünle ilgili fiyat veya ücretsiz keşif isteyebilirsiniz.

  İstanbul başta olmak üzere tüm Marmara Bölgesi’nde güvenlik sistemleri kurulum hizmetleri vermekteyiz. Güvenlik kamera sistemleri ile ilgili her türlü soru ve ihtiyaçlarınız için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

  fiyat talebi

  0212 451 44 44