Biyometrik güvenlik sistemleri nedir? Nerelerde kullanılır?

Biyometrik güvenlik sistemleri, kişinin parmak izi, retina, avuç içi, damar izi, yüz şekli, iris, ses gibi tek olan, kopyalanması çok zor özelliklerinin biyometrik tanıma teknikleri ile tanımlanması, işlenmesi ve bir dizi fonksiyonun yerine getirilmesini sağlayan elektronik cihazlar bütünüdür. Güvenlik sistemleri için ciddi tehlikeler oluşturan şifrelerin öğrenilmesi, geçiş kartlarının yanlış kişilerin eline geçmesi sorunları biyometrik güvenlik sistemlerinin kullanımı ile engellenebilmektedir. Güvenlik sistemlerinde bir veya birden fazla biyometrik verinin kullanılabildiği durumlar mevcuttur.

biyometrik güvenlik sistemleri

Biyometrik güvenlik sistemleri nerelerde kullanılır?

Biyometrik tanıma sistemleri işletmelerde geçiş kontrol sistemleri, kasa daireleri ve personel devam kontrol sistemleri için geleneksel yöntemlere göre daha güvenli oldukları için sıkça tercih edilmektedirler. Şifre ve kart kullanılan sistemlere göre çok daha güvenli oldukları için yüksek güvenlik gerektiren tesislerde kullanılan bu sistemler, ayrıca geçiş işlemlerinde kolaylık sağladığı için küçük ve orta boy işletmelerde de kullanılmaktadır.

Biyometrik güvenlik sistemi çeşitleri nelerdir?

Biyometrik güvenlik sistemleri, kişiye has özellikler olan tüm biyometrik güvenlik sistemlerini işleyerek tanımlama ve işleme yapabilir. Günümüzde yaygın olarak kullanılan biyometrik güvenlik sistemi çeşitleri; parmak izi tanıma sistemleri, yüz tanıma sistemleri, iris tanıma sistemleri, retina tanıma sistemleri, avuç içi damar izi tanıma sistemleri ve ses tanıma sistemleridir.

Biyometrik güvenlik sistemleri hata yapar mı?

Diğer tanımlama sistemlerine göre az da olsa her sistemde olduğu gibi biyometrik tanıma sistemlerinde de hata payı bulunmaktadır. Aşağıda biyometrik güvenlik sistemlerinin hata oranları listelenmiştir.

Biyometrik Güvenlik SistemiHata Oranı
Parmak İzi Tanıma Sistemleri500’de 1
Yüz Tanıma SistemleriVeri Yok
İris Tanıma Sistemleri131.000’de 1
Retina Tanıma Sistemleri10.000.000’da 1
Avuç İçi Tanıma Sistemleri500’de 1
Ses Tanıma Sistemleri50’de 1

My/Pc Teknoloji, Güvenlik Kamera Sistemleri, IP Kamera Çözümleri, AHD Kamera Çözümleri, Termal Kamera Çözümleri, Mobil Güvenlik Çözümleri ve Güvenlik Sistemleri satış ve kurulum hizmetleri vermektedir.

İstanbul başta olmak üzere tüm Marmara Bölgesi’nde güvenlik sistemleri kurulum hizmetleri vermekteyiz. Güvenlik kamera sistemleri ile ilgili her türlü soru ve ihtiyaçlarınız için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Ürün Kataloğu

güvenlik kamerası

Ücretsiz Keşif

  Ad Soyad

  E-posta

  Telefon

  Firma Adı

  Adres

   
  dahua
  haikon
  avenir
  samsung
  sony
  lg
  hyundai

  Satış ve kurulumunu yaptığımız kamera modelleri ve güvenlik sistemi ekipmanlarını aşağıda bulabilirsiniz. İlgilendiğiniz ürünle ilgili fiyat veya ücretsiz keşif isteyebilirsiniz.

  İstanbul başta olmak üzere tüm Marmara Bölgesi’nde güvenlik sistemleri kurulum hizmetleri vermekteyiz. Güvenlik kamera sistemleri ile ilgili her türlü soru ve ihtiyaçlarınız için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

  fiyat talebi

  0212 451 44 44