Biyometrik Güvenlik Sistemleri

Biyometrik güvenlik: sistem kullanıcılarının değiştirilemeyen ve kişinin kendine has özelliklerini tanıma üzerine kurulu olan bilgisayarlı güvenlik sistemleridir. Orta ve büyük çaplı işletmelerdeki turnikeler, kartlı geçiş sistemleri, personel devam kontrol sistemleri, askeri ve yüksek güvenlik gerektiren kurum ve kuruluşlardaki erişim kontrol sistemleri için günümüzde en çok kullanılan güvenlik sistemleridir. Biyometrik güvenlik sistemleri, göz tarama, iris tarama, parmak izi tarama, yüz tarama gibi kişilerin kendilerine has ve değiştirilmesi çok zor olan özelliklerini kullanmaktadır. Klasik güvenlik sistemlerinde şifre ve kartlar kullanılmakta ve bu bilgilerin kolaylıkla çalınabildiği veya kopyalanabildiği düşünüldüğünde biyometrik güvenlik sistemleri üst düzey koruma sağlamaktadır.

biyometrik güvenlik sistemleri

Parmak İzi Tarama Sistemleri

Parmak izi tarama sistemleri daha çok küçük ve orta boy işletmelerin personel devam kontrol sistemleri ve geçiş kontrol sistemlerinde kullanılmakta olup, personel devam kontrol yazılımı veya turnike yazılımları ile entegre çalışmaktadır. Her kullanıcı için birden fazla parmak izi tanıtılarak cihazın parmak izi tanıması sağlanabilmektedir.

İris ve Yüz Tarama Sistemleri

İris tarama sistemleri, orta ve büyük işletmelerde geçiş kontrol sistemleri, personel devam kontrol sistemleri ve erişim kontrol sistemleri için kullanılmaktadır. Göz tanıma ve iris tanıma ile yapılan güvenlik sistemleri iris ve retina özelliklerinin kopyalanması neredeyse imkansız olduğundan yüksek güvenliği hızlı bir şekilde sağlamaktadır.

Damar İzi Tarama Sistemleri

Damar izi tarama sistemleri avuç içi tarama olarak da bilinir. Parmak izi tanıma sistemleri ile birlikte veya tek başına kullanılabilir. Bilgisayar yazılımı ile entegre çalışan sistemlerdir. Orta ve büyük çaplı işletmelerde veya yüksek güvenlik gerektiren kurum ve kuruluşlarda turnikeler, erişim kontrollü odalar ve pdks için kullanılırlar.

biyometrik güvenlik sistemleri

My/Pc Teknoloji, Biyometrik Güvenlik Sistemleri projelendirme ve kurulum hizmetleri vermektedir. İşletmeniz için en uygun biyometrik güvenlik çözümlerine ulaşmak için ücretsiz keşif formu ile bilgilerinizi bize iletebilirsiniz. Güvenlik danışmanlarımız size randevu almak için en kısa sürede ulaşacaklardır.

Ücretsiz Keşif

Ad Soyad

E-posta

Telefon

Firma Adı

Adres