Telefon santrali nasıl kurulur?

Günümüzde işletmelerde iş trafiğinin büyük çoğunluğu telefon görüşmeleri üzerinden yapılmaktadır. Çağrı trafiğinin aksaması durumunda işletmeler için büyük iş gücü ve zaman kaybı yaşanmaktadır. Bu sebeplerle telefon santrali kurulumu azami dikkat gerektirmekte, kurulum ve servis hizmetleri ehil kişilere yaptırılmalıdır. Bu yazımızda santral kurulum işlemleri, uygulamada karşılaşılan zorluklar ve dikkat edilmesi gereken noktalar hakkında bilgi paylaşacağız.

Telefon santrali nasıl kurulur?

Santral kurulumu için keşif gerekir mi?

Telefon santrali sahibi olmak istediğinizde dış ve iç hat sayıları ortalama olarak belli olsa bile kurulum yapacak firmanın tesiste keşif yapması önem arz etmektedir. Cihazların bulunacağı noktalar, kablo yapısının belirlenmesi, cihazların manyetik ve yüksek gerilim bulunan alanlardan uzakta bulundurulması, mevcut santraliniz varsa kablo yapısının incelenmesi için ücretsiz keşif yapılması önerilmektedir.

Santral kurulumunda hangi adımlar izlenir?

Bir telefon santrali kurulum talebi aldığımızda öncelikle mekânda uzman teknik ekibimiz ile ücretsiz keşif yapılmakta, keşif sonrasında müşteri beklentileri ve işletmeye uygun ürünler ile proje çalışması yapılmaktadır. Proje çalışması sonrasında fiyatlandırma çalışması müşteriye sunulmakta, onay halinde kurulum yapılmaktadır. Kurulum sonrasında santralin nasıl kullanılacağı, bir sorunla karşılaşıldığında servisimize nasıl ulaşılacağı bilgileri verilerek kurulum sonlandırılmaktadır.

Santral kurulumunda dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

Telefon santralinizin sorunsuz çalışması için kurulum aşamasında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Santralinizin uzun ömürlü olması ve sorunsuz çalışması için aşağıdaki maddelere dikkat edilmesi gereklidir.

 • Santral panosu direkt güneş görmeyen bir yere monte edilmelidir. Varsa sistem odası daha uygundur.
 • Telefon kablolarının yüksek gerilimli veya manyetik alanlardan uzakta tutulması veya izole edilmesi gereklidir.
 • Santral panosu zemine yakın bir noktaya monte edilecekse en az 1 (bir) metre yükseğe konumlandırılmalıdır.
 • Hatların takip edilebilmesi için kablo uçları kodlanmalıdır.
 • Elektrik kesintilerine önlem olması için bir ups (kesintisiz güç kaynağı) kullanılmalıdır.

Ücretsiz Keşif

  Ad Soyad

  E-posta

  Telefon

  Firma Adı

  Adres

  santral ürünleri

  Ip ve Analog telefon ihtiyaçlarınız için ürünler sayfasını ziyaret ederek santral fiyatı veya sipariş talebinde bulunabilirsiniz.

  Telefon Santral Sistemleri, Ip Santral Sistemleri, Ofis Santral Sistemleri, Sanal Santral ihtiyaçlarınızda çözüm ortağınız.

  Yandaki form aracılığı ile bize ulaşarak karel santral fiyatları, karel santral servisi, karel santral telefonu, karel ip santral, karel ip santral fiyatları, karel santral kurulumu, karel santral fiyat listesi, karel santral kodları konularında bilgi alabilir veya servis talebinde bulunabilirsiniz.