Apple Mac bilgisayara Windows işletim sistemi kurulumu nasıl yapılır?

Apple Imac, Macbook Pro ve Macbook Air bilgisayarlar, işletmeler ve bireysel kullanıcılar tarafından sağlamlıkları sebebiyle sıkça tercih edilmektedirler. Donanım ve yazılım stabilitesi açısından mac bilgisayarlar, pc bilgisayara göre daha iyi durumdadırlar. Ancak tüm dünyada popülarite bakımından daha üstün olan işletim sistemi Microsoft firmasına ait Windows işletim sistemleridir. Yaygın olan işletim sisteminin imkanları ve kendine özel yapılan yazılımlar daha fazla olduğu için mac bilgisayar kullanıcıları çoğu zaman iki işletim sistemini aynı anda kullanmak zorunda kalmaktadır. Mac bilgisayarlara Windows işletim sistemi kurulumu için birkaç yol mevcuttur. Bu yazımızda Mac bilgisayarlarda Windows işletim sistemini kullanmanın en kolay yolları hakkında bilgi vereceğiz.

Sanal makine ile Windows kurulumu nasıl yapılır?

Bir mac bilgisayarda en kolay Windows kullanmanın yolu sanal makine kurarak içerisine Windows işletim sistemi yüklemektir. Bunun için birçok sanal makine yazılımı bulunmaktadır. En çok kullanılanı Oracle VirtualBox yazılımıdır. Bu yazılıma ek olarak Microsoft websitesinden iso dosyası olarak kullanacağınız işletim sistemini indirmeniz gereklidir. Sanal makine kurulduktan sonra Windows kullanabilmek için bu yazılımı açmanız gerekir.

Boot Camp yazılımı ile Windows kurulumu nasıl yapılır?

Boot Camp yazılımı Apple firmasına ait bir yazılımdır. Mac bilgisayarınıza Windows işletim sistemi yüklemek için en popüler yöntemdir. Bu yöntemde dilediğiniz zaman işletim sistemleri arasında geçiş yapabilirsiniz.

Mac bilgisayara Windows işletim sistemi kurulumu nasıl yapılır?

Mac bilgisayarınıza Windows işletim sistemi kurmanın bir diğer yolu mac işletim sistemini tamamen silerek bilgisayarını bir pcye dönüştürmektir. Bu yöntem önerilmemekle birlikte bu şekilde kullanımlar da mevcuttur.

Bilgisayar teknik servisimizde Imac, Macbook Pro ve Macbook Air bilgisayarlarınız için işletim sistemi kurulumu, donanımsal arıza onarımları ve yazılım destek hizmetleri verilmektedir.

Apple Mac bilgisayara Windows işletim sistemi kurulumu nasıl yapılır?

Bilgisayar teknik servisi ihtiyaçlarınız için işletmenizde yerinde ücretsiz keşif hizmeti sunuyoruz. Bilgisayar sistemi ve network sisteminiz için yandaki form aracılığı ile bize ulaşarak keşif randevusu alabilirsiniz. Teknik servisimizde arıza tespitleri ücretsizdir. Telefon numaralarımız ve e-posta adreslerimizden bilgisayar arızası hakkında bilgi vererek veya resim ve video göndererek de fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Teknik Servisimizde Verilen Hizmetlerimiz

• Anakart Arızaları Onarımı
• Chipset Arızaları Onarımı
• Bellek Arızaları Onarımı
• Elektrik Arızaları Onarımı
• Batarya Değişimi
• Yazıcı Arızaları Onarımı
• Drum Değişimi
• Notebook Arızaları Onarımı
• Monitör Arızaları Onarımı
• Soğutma Arızaları Onarımı

dell
hp
acer

Ücretsiz Keşif

  Ad Soyad

  E-posta

  Telefon

  Firma Adı

  Adres

  Etiketler: Mac Bilgisayara Windows Kurma, Mac Format, Mac Windows Format, Imac Windows Kurulumu, Macbook Pro Windows Kurulumu, Mac Book Air Windows Kurulumu, Boot Camp Windows Kurulumu, Sanal Makina Windows Kurulumu