Ev tipi alarm sistemleri nasıl çalışır?

Evlerde kullanılan alarm sistemleri genellikle hırsız alarm sistemleri olarak bilinmektedir. Evlerde lokal çalışan veya bir alarm izleme merkezine bağlı olarak çalışan ev tipi alarm sistemleri hırsızlıktan korunmanın yanında duman dedektörü, su baskın dedektörü gibi ekipmanlarla aynı zamanda yangın ihbar sistemi olarak da kullanılmaktadır. Alarm sistemi içinde kullanılan ekipmanlar hakkında bilgi almak için alarm sistemi bileşenleri yazımızı okuyabilirsiniz.

Alarm Sistemleri Çalışma Prensibi

Herhangi bir alarm sistemi; bir alarm paneli, kapatıp açmaya yarayan keypad veya uzaktan kumanda, siren ve dedektör çeşitlerinden oluşmaktadır. Amacına göre dedektörler hareketi, ısıyı, açılıp kapanmayı, su baskınını, darbeyi ve benzeri uyarıcıları tespit ederek alarm paneline bilgi verirler. Alarm paneli detektörlerden gelen sinyali aldıktan sonra önceden belirlenmiş görevleri yapmaya başlar.

Bu görevler şunlardır;

 • Sirenleri çalmak
 • Bir telefon hattına bağlıysa tanımlanan numaralara çağrı yapmak veya sms göndermek
 • Bir alarm izleme merkezine bağlıysa merkeze sinyal göndermek. (Merkez sinyali aldıktan sonra kolluk kuvvetleri, itfaiye, ambulans gibi gerekli birimleri bildilendirir)
Alarm Sistemi

My/Pc Teknoloji, hırsız alarm sistemleri, yangın alarm sistemleri, alarm izleme merkezi abonelikleri satış ve kurulum hizmetleri vermektedir.

İstanbul başta olmak üzere tüm Marmara Bölgesi’nde güvenlik sistemleri kurulum hizmetleri vermekteyiz. Alarm sistemleri ile ilgili her türlü soru ve ihtiyaçlarınız için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Ürün Kataloğu

alarm ve güvenlik sistemleri

Ücretsiz Keşif

  Ad Soyad

  E-posta

  Telefon

  Firma Adı

  Adres

   
  dahua
  haikon
  avenir
  samsung
  sony
  lg
  hyundai

  Satış ve kurulumunu yaptığımız alarm sistemleri ve güvenlik sistemi ekipmanlarını aşağıda bulabilirsiniz. İlgilendiğiniz ürünle ilgili fiyat veya ücretsiz keşif isteyebilirsiniz.

  İstanbul başta olmak üzere tüm Marmara Bölgesi’nde güvenlik sistemleri kurulum hizmetleri vermekteyiz. Alarm sistemleri ile ilgili her türlü soru ve ihtiyaçlarınız için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

  fiyat talebi

  0212 451 44 44