Güvenlik kamerası bugün hemen her işletmede hatta evde karşımıza çıkan en çok kullanılan güvenlik sistemlerinden biridir. Güvenlik kamerası hem suçtan caydırıcı hem de suç oluşturan bir durumu kanıtlamak için sıkça tercih edilen ulaşılması kolay bir güvenlik sistemi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu yazımızda güvenlik kamera kurulumunda yapılan hatalar, güvenlik kamera firması ve güvenlik kamerası seçerken dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgiler vereceğiz.

güvenlik kamera sistemleri

Güvenlik kameraları birçok özellikte ve modelde birçok uluslararası ve yerel firma tarafından üretilmekte güvenlik firmaları, güvenlik kamera firmaları, elektrik firmaları, mühendislik firmaları gibi birçok sektörden kuruluş tarafından satış ve kurulumları yapılmaktadır. İşinin ehli kişiler tarafından uygulaması yapılan güvenlik kamera sistemlerinin dışında merdiven altı olarak tabir edilen uzman olmayan kişiler tarafından kalitesiz ürün ve profesyonel olmayan işçilik ile kurulan güvenlik kamera sistemleri de mevcuttur.

Güvenlik kamera kurulumunda firma seçimi nasıl olmalıdır?

Güvenlik kamera sistemi kurdurmak isteyen kişilerin ilk kriteri doğal olarak uygun fiyat olmaktadır. Profesyonel güvenlik firmaları uzun yıllardır sektörde olduğundan, ana faaliyet kolu güvenlik kamera sistemleri ve alarm sistemleri olan, markalı ürün ile OEM ürün arasındaki farkı ayırt edebilmiş, az ama öz iş yaparak müşteri memnuniyetini ön planda tutan işletmelerdir. Sektöre girişin kolay oluşu, markasız ürünlerin kolay temin edilebilmesi, basit uygulamalarda profesyonel yardıma ihtiyaç duymadan sistemlerin kurulabiliyor olması, başka dallarda faaliyet gösteren firmaları da güvenlik kamera satışı ve kurulumuna yönlendirmektedir. Oysa güvenlik kamera sistemleri kendi içerisinde de dalları olan her dalında ayrı tecrübe ve bilgi gerektiren alanında uzman kişiler tarafından planlanarak uygulanması gereken bir elektronik güvenlik sistemidir. Güvenlik kamera sistemleri bir mekânda sadece hırsızlıktan korunmak için yapılırken başka bir mekânda giren – çıkan kişilerin sayılması, hangi bölümde ne kadar kaldığı üzerinden yararlılık analizleri yapılmasına kadar farklı şekillerde kullanılmaktadır.

Bu sebeplerle güvenlik kamerası yaptırmak isteyen iş yeri ve ev kullanıcılarının satış öncesi, kurulum ve kurulum sonrasında destek ve servis almakta zorlanmayacakları, ana faaliyet kolu güvenlik kamera sistemleri olan firmaları tercih etmesi sistemden bekledikleri performansı alabilmeleri için azami önem taşımaktadır.

Güvenlik kamera kurulumunda ürün seçimi nasıl olmalıdır?

Güvenlik kamera sisteminin sorunsuz çalışması için belki güvenlik firmasından da daha önemli olan yegâne şey ürün seçimidir. Türkiye piyasasında bulunan güvenlik kameralarının birçoğu markasız olarak tabir edilen OEM ürünlerdir. Bu ürünler kurulum yapan firma adını taşıyan etiketler ile markalanarak satışa sunulmaktadır. Türkiye’de distribütör aracılığı bayi ve servis ağı bulunan ürünler OEM ürünler karşısında fiyat avantajı yakalayamamaktadır. Bu sebeple birçok firma tarafından markalı ürünler yerine kalitesiz ve ucuz markasız güvenlik kameraları kullanılmakta, bu ürünler kurulumdan kısa süre sonra arızalanmaktadır.

Güvenlik kamera sisteminizin sorunsuz çalışması için profesyonel firma + profesyonel ürün seçimine dikkat edilmelidir. Kaliteli marka ürünlerin kullanılmasının yanı sıra müşteri beklentilerini tam karşılayan (iç mekân, dış mekân, gece görüşlü, geniş açılı vs) güvenlik kameraları tercih edilmelidir. Güvenlik kamera kurulumlarında müşteri beklentileri ve mekânın güvenlik açıklarının tam tespiti için keşif önermekteyiz.

My/Pc Teknoloji, Güvenlik Kamera Sistemleri, IP Kamera Çözümleri, AHD Kamera Çözümleri, Termal Kamera Çözümleri, Mobil Güvenlik Çözümleri ve Güvenlik Sistemleri satış ve kurulum hizmetleri vermektedir.

İstanbul başta olmak üzere tüm Marmara Bölgesi’nde güvenlik sistemleri kurulum hizmetleri vermekteyiz. Güvenlik kamera sistemleri ile ilgili her türlü soru ve ihtiyaçlarınız için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Ürün Kataloğu

güvenlik kamerası

Ücretsiz Keşif

  Ad Soyad

  E-posta

  Telefon

  Firma Adı

  Adres

   
  dahua
  haikon
  avenir
  samsung
  sony
  lg
  hyundai

  Satış ve kurulumunu yaptığımız kamera modelleri ve güvenlik sistemi ekipmanlarını aşağıda bulabilirsiniz. İlgilendiğiniz ürünle ilgili fiyat veya ücretsiz keşif isteyebilirsiniz.

  İstanbul başta olmak üzere tüm Marmara Bölgesi’nde güvenlik sistemleri kurulum hizmetleri vermekteyiz. Güvenlik kamera sistemleri ile ilgili her türlü soru ve ihtiyaçlarınız için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

  fiyat talebi

  0212 451 44 44