Bu yazımızda alarm sistemleri içerisinde en çok tercih edilen kablosuz alarm sistemleri ile ilgili bilgiler vereceğiz. Hırsız ve yangın alarm sistemleri hakkında ayrıntılı bilgi arayan kullanıcılar için alarm sistemleri blog sayfamızda alarm sistemleri, alarm sistemi seçiminde dikkat edilmesi gerekenler, alarm sistemi fiyatları ve benzeri konularda bilgilendirici içerikler paylaşmaktayız.

Kablosuz alarm sistemi nedir?

Kablosuz alarm sistemi; yangın, hırsızlık, gaz kaçağı, su baskını, tıbbi acil durumlar ve benzeri durumlarda alarm izleme merkezi veya direkt mekân sahibine sesli ve ışıklı uyarı veren alarm sistemlerinin kablosuz modelleridir. Kablosuz bir alarm sistemi kablolu bir alarm sistemiyle çok az farklar barındırmaktadır. İlk üretilen ve satışa sunulan alarm sistemleri kabloluydu. Ev işletme fark etmeksizin kablo döşenmesini zorunlu kılıyordu. Özellikle ev kullanıcıları için bir alarm sistemi kurdurmak demek tadilat demekti. Günümüz teknolojik imkanları geliştikçe alarm sistemi bileşenleri ile alarm paneli arasındaki iletişimin kablosuz olarak da yapılabildiği kablosuz alarm modelleri geliştirildi. Kablosuz alarm sistemlerinin geliştirilmesi ile ev kullanıcıları veya tadilat yaptırmak istemeyen ticari işletmeler kablolu alarm modelleri yerine kablosuz olanları tercih etmeye başladı.

Kablosuz alarm nedir? Avantajları nelerdir?

Kablosuz alarm sisteminin avantajları nelerdir?

Kablosuz alarm sistemi kablolu alarm sistemine göre birçok avantaj barındırmaktadır. Bunlardan en önemlileri; kurulum aşamasında kablo çekimine gerek duyulmaması, tadilata ihtiyaç olmaması, hızlı kurulması, ekipmanların yerinin kolay değiştirilebilmesi ve dekoratif olarak estetik durmasıdır.

Kablosuz alarm sisteminin dezavantajları nelerdir?

Kablosuz alarm sisteminin kablolu alarm sistemlerine göre tek dezavantajı alarm bileşenlerinin pil değişimine ihtiyaç duymasıdır. Kablosuz alarm ekipmanlarının pilleri yaklaşık iki senede bir değiştirilmelidir. Pil azalması durumunda alarm panelinde pil değişimi gereken bölge uyarı vermektedir. Bu sebeple uzun süre gitmediğiniz yazlık, ev, depo gibi mekanlar için kablolu alarm sistemleri önerilmektedir.

Alarm sistemi seçiminiz ile ilgili kararsız kaldıysanız alarm seçimi, alarm sistemi bileşenleri hakkında bilgi almak istiyorsanız alarm bileşenleri yazılarımızı okuyabilirsiniz. Kablosuz alarm sistemleri hakkında fiyat bilgisi almak isteyen kullanıcılarımız için bir paket oluşturduk. Kablosuz alarm paketine gitmek için tıklayınız.

My/Pc Teknoloji, Güvenlik Kamera Sistemleri, IP Kamera Çözümleri, AHD Kamera Çözümleri, Termal Kamera Çözümleri, Mobil Güvenlik Çözümleri ve Güvenlik Sistemleri satış ve kurulum hizmetleri vermektedir.

İstanbul başta olmak üzere tüm Marmara Bölgesi’nde güvenlik sistemleri kurulum hizmetleri vermekteyiz. Güvenlik kamera sistemleri ile ilgili her türlü soru ve ihtiyaçlarınız için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Ürün Kataloğu

güvenlik kamerası

Ücretsiz Keşif

  Ad Soyad

  E-posta

  Telefon

  Firma Adı

  Adres

   
  dahua
  haikon
  avenir
  samsung
  sony
  lg
  hyundai

  Satış ve kurulumunu yaptığımız kamera modelleri ve güvenlik sistemi ekipmanlarını aşağıda bulabilirsiniz. İlgilendiğiniz ürünle ilgili fiyat veya ücretsiz keşif isteyebilirsiniz.

  İstanbul başta olmak üzere tüm Marmara Bölgesi’nde güvenlik sistemleri kurulum hizmetleri vermekteyiz. Güvenlik kamera sistemleri ile ilgili her türlü soru ve ihtiyaçlarınız için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

  fiyat talebi

  0212 451 44 44