Güvenlik kamera sistemi internetsiz çalışır mı?

Ev veya iş yerine kamera sistemi kurdurmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği konulardan biri de kamera sisteminin çalışması için internete ihtiyaç duyulup duyulmadığı olmaktadır. Güvenlik kamera sistemlerinin çalışması ve görüntü kaydı yapması için internet bağlantısına ihtiyacı yoktur. Güvenlik kamera sistemi uzaktan izleme yapabilmek için ise internet bağlantısına ihtiyaç duyulur.

Yazlık, depo gibi mevcut konumunuzdan uzak bölgelerde kurulacak güvenlik kamera sistemleri için internet bağlantısı mutlaka olmalı, ihtiyaç duyulduğu takdirde anlık ve geçmişe dönük kayıt izlenebilmelidir.

Ip kamera için internet gerekir mi?

Ip güvenlik kameralarının da yalnızca internet üzerinden çalıştığına dair yanlış bir düşünce mevcuttur. Ip kameraların analog, ahd, tvi, cvi gibi kameralardan farkı cctv yerine internet kablosu kullanması ve daha yeni bir teknoloji olduğundan dolayı birçok avantajı bulunmasıdır. Bunun dışında ip güvenlik kameraları da internet bağlantısı olmadığı durumlarda görüntü kaydeder. Ip kameralar hakkında ayrıntılı bilgi için ip kamera nedir yazımızı okuyabilirsiniz.

Ip kamera teknolojisinin avantajlarından biri de video kayıt cihazı olmadan yalnızca modem üzerinden izlenebilmesidir. Bu tarz bir kurulumda internet bağlantısına ihtiyaç duyulur.

Güvenlik kamera sistemi interneti yavaşlatır mı?

Güvenlik kamera sistemleri çalışırken internet kullanmaz. Ancak uzaktan izleme kullanıcıları kamera sistemine bağlanarak canlı ve geçmişe dönük kayıt izlerken ev veya iş yerinde mevcut bulunan interneti kullanır. İzleme yapan kullanıcıların fazla olması veya sürekli izleme yapılması durumunda kullanılan internetin yavaşlaması mümkündür. Dışardan izleme yapılması ve kullanıcı sayısının fazla olması durumlarında upload hızı yüksek bir internet bağlantısı önermekteyiz.

güvenlik kamera sistemleri

My/Pc Teknoloji, Güvenlik Kamera Sistemleri, IP Kamera Çözümleri, AHD Kamera Çözümleri, Termal Kamera Çözümleri, Mobil Güvenlik Çözümleri ve Güvenlik Sistemleri satış ve kurulum hizmetleri vermektedir.

İstanbul başta olmak üzere tüm Marmara Bölgesi’nde güvenlik sistemleri kurulum hizmetleri vermekteyiz. Güvenlik kamera sistemleri ile ilgili her türlü soru ve ihtiyaçlarınız için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Ürün Kataloğu

güvenlik kamerası

Ücretsiz Keşif

  Ad Soyad

  E-posta

  Telefon

  Firma Adı

  Adres

   
  dahua
  haikon
  avenir
  samsung
  sony
  lg
  hyundai

  Satış ve kurulumunu yaptığımız kamera modelleri ve güvenlik sistemi ekipmanlarını aşağıda bulabilirsiniz. İlgilendiğiniz ürünle ilgili fiyat veya ücretsiz keşif isteyebilirsiniz.

  İstanbul başta olmak üzere tüm Marmara Bölgesi’nde güvenlik sistemleri kurulum hizmetleri vermekteyiz. Güvenlik kamera sistemleri ile ilgili her türlü soru ve ihtiyaçlarınız için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

  fiyat talebi

  0212 451 44 44