Alarm sistemleri lokal ve alarm izleme merkezine bağlı alarm sistemleri olarak ikiye ayrılmaktadır. Alarm izleme merkezine bağlı hırsız ve yangın alarm sistemleri olaya müdahale için en güvenilir alarm sistemleridir. Alarm izleme merkezleri yedi gün yirmi dört saat alarmınızı izleyerek istenmeyen bir olan durumunda size, polise, gerekli durumlarda ambulansa veya itfaiye birimlerine bilgi vermektedir. Alarm izleme merkezine bağlı alarm sistemleri telefon aramalı alarm sistemleri olarak da bilinmektedir. Telefon aramalı alarm sistemleri kablolu telekom altyapısı üzerinden veya simkart üzerinden iletişim kuranlar olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Bu yazımızda gsm aramalı alarm özellikleri, gsm aramalı alarm kullanmanın avantajları ve gsm aramalı alarm fiyatları hakkında bilgiler vereceğiz.

ev ve işyeri hırsız alarm sistemleri

GSM aramalı alarm sistemi nedir?

Sim kartlı alarm sistemi olarak da bilinen gsm aramalı alarm sistemleri alarm izleme merkezi ile olan bağlantısını kablolu telefon yerine alarm paneline bağlı GPRS modülü içerisinde bulunan sim kart ile yapmaktadır. Kablolu telefon bağlantısının mümkün olmadığı veya telekom hattının bulunmadığı yazlık, depo gibi yerlerde sıklıkla kullanılan bu sistem ekstra güvenlik ihtiyacı bulunan kurumlarda da kullanılmaktadır.

GSM aramalı alarm sistemi avantajları nelerdir?

GSM’li alarm sistemleri günümüzde oldukça popülerdir. Kullanıcılar gsm aramalı alarm sistemlerinin diğer alarm sistemlerine karşı avantajları ve kullanım faydaları hakkında bilgi aramaktalar. Gsm’li alarm sistemleri kablolu hat kullanarak iletişim sağlayan alarm sistemlerine karşı birtakım avantajlar sağlamaktadır. GSM alarm sistemleri kullanılan ev veya iş yerlerinde telefon kablolarına hasar vererek alarmın merkez iletişimini durdurmak mümkün değildir. Güvenilir alarm izleme merkezleri kablolu bağlantı sunan alarm sistemlerinde de kabloların hasar görme ihtimaline karşı sinyal alınmama durumunda alarmı devreye sokarak kullanıcıya bilgi vermektedir. Alarm izleme merkezileri hakkında bilgi almak için alarm izleme merkezi nedir yazımızı okuyabilirsiniz. Ancak verilen bu bilgi alarmdan sinyal alınamadığı yönünde olmaktadır. GSM aramalı alarmlarda ise kablo altyapısına gerek duyulmadığı için hareket sensörleri, manyetik kontaklar ve diğer alarm bileşenleri aktif olarak çalışmakta ve doğru bilgilendirme yapılabilmektedir.

GSM aramalı alarm fiyatları nasıl belirlenmektedir?

GSM aramalı alarm fiyatları ilk kurulum maliyetine bakıldığında kablolu bağlantı sağlayan alarm sistemlerine göre daha yüksektir. Alarm merkezi ile bağlantı kurabilmek için bir GPRS modülü ekstra olarak alarm paneline bağlanmaktadır. GPRS modülünün ne olduğu hakkında ayrıntılı bilgi için alarm ekipmanları yazımızı okuyabilirsiniz.

My/Pc Teknoloji, Güvenlik Kamera Sistemleri, IP Kamera Çözümleri, AHD Kamera Çözümleri, Termal Kamera Çözümleri, Mobil Güvenlik Çözümleri ve Güvenlik Sistemleri satış ve kurulum hizmetleri vermektedir.

İstanbul başta olmak üzere tüm Marmara Bölgesi’nde güvenlik sistemleri kurulum hizmetleri vermekteyiz. Güvenlik kamera sistemleri ile ilgili her türlü soru ve ihtiyaçlarınız için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Ürün Kataloğu

güvenlik kamerası

Ücretsiz Keşif

  Ad Soyad

  E-posta

  Telefon

  Firma Adı

  Adres

   
  dahua
  haikon
  avenir
  samsung
  sony
  lg
  hyundai

  Satış ve kurulumunu yaptığımız kamera modelleri ve güvenlik sistemi ekipmanlarını aşağıda bulabilirsiniz. İlgilendiğiniz ürünle ilgili fiyat veya ücretsiz keşif isteyebilirsiniz.

  İstanbul başta olmak üzere tüm Marmara Bölgesi’nde güvenlik sistemleri kurulum hizmetleri vermekteyiz. Güvenlik kamera sistemleri ile ilgili her türlü soru ve ihtiyaçlarınız için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

  fiyat talebi

  0212 451 44 44