İdeal bir ev alarm sistemi nasıl olmalıdır?

Eviniz için ideal bir güvenlik sistemi arıyorsunuz ama nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? Bu yazımızda ev kullanıcılarının güvenlik ihtiyaçları ve ev alarm sistemleri hakkında bilgi vereceğiz. Ev güvenliği söz konusu olduğunda herkes kaliteli ve en güvenilir sisteme sahip olmak ister. Ancak en pahalı ev alarm sistemi sizin kullanıcının ihtiyacı olmayan birçok özelliğe sahip olup, beklenen maliyetin üstüne çıkabilmektedir. Burada devreye ev kullanıcısının güvenlik beklentileri ve bu beklentileri karşılayan ideal alarm sistemi tercih edilmelidir.

1
2
3
4
5
6
İdeal bir ev alarm sistemi nasıl olmalıdır?
1

Gaz dedektörü; alarm sistemi kapalı ve kurulmamış olsa bile mekândaki gaz kaçağı durumlarında alarm paneline sinyal göndererek olası yangın ve patlama durumlarının engellenmesine yardımcı olur.

2

Duman dedektörü, ortamdaki dumanı algılayarak alarm paneline sinyal gönderen dedektör tipidir. Daha çok yangın alarm ihbar sistemlerinde kullanılır.

3

Hareket dedektörü, alarm sistemi kurulu durumda iken ortamdaki hareketleri algılayarak alarm paneline sinyal gönderen cihazlardır.

4

Siren; bir alarm sisteminin ana unsurlarındandır. Alarm paneline gelen sinyalden sonra panel sirenleri çaldırarak alarm verir.

5

Manyetik kontak, dış veya iç ortama açılabilen kapı ve pencerelere uygulanarak bu elemanların açılması durumunda alarm paneline sinyal göndererek alarmı devreye sokar.

6

Dünyanın önde gelen markaları kullanılarak kurulacak güvenlik kamera sistemi ile evinizi canlı olarak izleyebilirsiniz.

Kablolu / Kablosuz Alarm Sistemleri

Maliyeti direkt etkileyen etkenlerden ilki alarm sisteminin kablolu veya kablosuz olarak seçilmesidir. Fonksiyon olarak kablolu ve kablosuz alarm sisteminin birbirinden farkı yoktur. Evlerde kablo kirliliği yaşanmaması için kablosuz alarm sistemi tercih edilmektedir. Maliyeti düşürmek isteyen veya kablo gizlenebilecek alanı bulunan kullanıcılar kablolu alarm sistemi tercih etmelidir.

Lokal / Alarm İzleme Merkezine Bağlı Alarm Sistemleri

Alarm izleme bağlı bir ev alarm sisteminde alarmınızın durumunu sürekli izleyen bir izleme merkezi bulunmaktadır. Olumsuz bir durumla karşılaşıldığında sirenler çalmaya başladığında alarm izleme merkezi durumdan haberdar olur. Önce sizi sonra polis, itfaiye veya sağlık kuruluşuna gerekli bilgilendirmeleri yapar. Lokal alarm sistemlerinde alarmınızı izleyen bir alarm izleme merkezi bulunmamakla birlikte, alarm sisteminiz sizi arayarak veya mesaj atarak durumu haber verebilir. Bu durumda gerekli birimlere bilgi vermek size veya komşularınızın inisiyatifine bırakılmaktadır.

Alarm sistemini satın almak mı kiralamak mı mantıklı?

Ev alarm sistemi kullanıcılarının lokal alarm sistemi satın aldıkları takdirde alarm izleme hizmeti alamayacağına yönelik yanlış bir düşünceleri mevcuttur. İzleme hizmeti sadece sözleşmeli, kiralamalı alarmlarda yoktur. Sahip olduğunuz bir alarm sistemini, herhangi bir alarm izleme şirketi ile anlaşma yaparak alarm izleme hizmetinden faydalanabilirsiniz. Alarm sistemini satın almanız durumunda başta bir kez satın alma maliyeti ile karşılaşacaksınız ancak sonrasında alarm sistemi size ait olduğu için dilediğiniz zaman izleme hizmeti alıp, dilediğiniz zaman almamayı tercih edebileceksiniz. Kiralamalı – sözleşmeli alarm sistemi aldığınızda ise başta satın alma maliyesi olmayacak ancak her ay düzenli olarak hem alarm sisteminin hem izleme hizmetinin ödemesini yapacaksınız. Uzun vadede aylık bedelini ödediğiniz sürece alarm sistemini kullanacaksınız. Hizmet alımını sonlandırdığınızda cihazları teslim edeceksiniz. Sözleşme süresi içinde bozulan, değişimi yapılan ürünler için tekrar ücret ödeyeceksiniz. Bu durumda alarm sistemini satın alıp, izleme hizmetini ayrıca satın almak daha mantıklı hale gelmektedir.

My/Pc Teknoloji, Güvenlik Kamera Sistemleri, IP Kamera Çözümleri, AHD Kamera Çözümleri, Termal Kamera Çözümleri, Mobil Güvenlik Çözümleri ve Güvenlik Sistemleri satış ve kurulum hizmetleri vermektedir.

İstanbul başta olmak üzere tüm Marmara Bölgesi’nde güvenlik sistemleri kurulum hizmetleri vermekteyiz. Güvenlik kamera sistemleri ile ilgili her türlü soru ve ihtiyaçlarınız için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Ürün Kataloğu

güvenlik kamerası

Ücretsiz Keşif

  Ad Soyad

  E-posta

  Telefon

  Firma Adı

  Adres

   
  dahua
  haikon
  avenir
  samsung
  sony
  lg
  hyundai

  Satış ve kurulumunu yaptığımız kamera modelleri ve güvenlik sistemi ekipmanlarını aşağıda bulabilirsiniz. İlgilendiğiniz ürünle ilgili fiyat veya ücretsiz keşif isteyebilirsiniz.

  İstanbul başta olmak üzere tüm Marmara Bölgesi’nde güvenlik sistemleri kurulum hizmetleri vermekteyiz. Güvenlik kamera sistemleri ile ilgili her türlü soru ve ihtiyaçlarınız için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

  fiyat talebi

  0212 451 44 44

  Etiketler: İdeal Alarm Sistemi, İdeal Ev Alarm Sistemi, Uygun Alarm Sistemi, Kaliteli Alarm Sistemi, En Uygun Alarm Sistemi, En Kaliteli Alarm Sistemi, Ucuz Alarm Sistemi, En Ucuz Alarm Sistemi, Ev Alarm Sistemi Tavsiye