Sistem Odası & Server Odası Kurulumu

Server Odası Kurulumu, Sistem Odası Kurulumu, Kabinet Montajı, Kanal Çekme ve Yapılandırma, UPS Montajı ve Network Cihazları Montaj ve Kurulumu hizmetleri vermekteyiz. İşletmeniz için sunucu altyapılarının oluşturulması, sunucu kabinleri temini ve kurulumları, sunucu kurulumları, ups temini ve kurulumları için profesyonel çözümler sunuyoruz.

My/Pc Teknoloji var olan sunucu sistemlerinizde iyileştirme çalışmaları, yeni server altyapılarının oluşturulması, kurulacak server sistemlerinde projelendirme çalışmaları, var olan sunucu sistemlerine kabinet temini ve sunucu kabin sistemlerinin kurulumu, var olan sunucu sistemlerinin taşınması, ups, network cihazları temini ve kurulumu hizmetleri vermektedir. Sunucu ve altyapı sistemleri hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

sunucu kurulumu

Server Odası Kurulumu & Altyapı Hizmetlerimiz

•  CAT-5, CAT-6 Yapısal Kablolama Hizmetleri
•  Network Prizleri Montaj ve Kurulum Hizmetleri
•  Server Odası Kurulum ve Düzenleme Hizmetleri
•  Kabinet Montajı ve Temin Hizmetleri
•  Fiber Optik Sonlandırma ve Noktadan Noktaya Erişim Hizmetleri
•  Kablosuz Ağ Kurulum ve Mesafe Arttırma Çözümleri
•  Kanal Çekme ve Yapılandırma Hizmetleri
•  Kesintisiz Güç Kaynağı (UPS) Montajı
•  UPS Hattı Kurulum ve Test Hizmetleri
•  Profesyonel Sistem Odası Uygulamaları
•  Projelendirme ve işçilik
• UTM – Firewall Kurulumu

Sistem Odası Kurulumu, Server Odası Kurulumu, Kabinet Montajı, Kanal Çekme ve Yapılandırma, UPS Montajı ve Network Cihazları Montaj ve Kurulumu hizmetleri vermekteyiz. Sunucu altyapı hizmetleri için profesyonel yardım arıyorsanız keşif formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz. Teknik ekibimiz sizinle irtibat kurarak sunucu kurulumu, altyapı kurulumu veya projelendirme yapılacak mekan için keşif randevusu alacaktır. Ekibimizin keşfi sonrası kablolama ve projelendirme çalışmaları için teklifiniz hazırlanacaktır.

Ücretsiz Keşif

  Ad Soyad

  E-posta

  Telefon

  Firma Adı

  Adres

  Sunucu seçerken göz önünde bulundurulması gereken noktalar öncelikle işletmenizin neye ihtiyacı olduğunu bilmektir. Örneğin işletme içinde bir dosya yöneticisi bulundurmayı düşünüyorsanız domain ve ağ yönetimi yağacağınız sunucunun dışında bir File Server satın almayı düşünmelisiniz.

   • 15 Kullanıcıya Kadar Sunucu

  Küçük işletmelerde dosya paylaşımı ve depolanması, muhasebe, personel takip ve stok programlarının kurulumu, domain kurulumu ve yönetimi için yeterli olacak nitelikte DELL T130 seçilebilir. Bunun yerine Xeon E3-1230 İşlemci, en az 8 GB RAM, Windows Server 2012 Foundation konfigürasyonu içeren sunucular da tercih edilebilir. Dosya depolama ve paylaşım için domain yapısının bulunacağı sunucudan farklı bir file server da satın alınabilir. Aynı sunucuda bulundurulacaksa disk kapasitesinin önceden belirlenmesi gerekir.

   • 50 Kullanıcıya Kadar Sunucu

  Orta boy işletmelerde dosyaların depolanması ve paylaşımı, işletme içinde kullanılan muhasebe, personel takip, stok vs. programlarının depolama ve  paylaşımı için, domain ortamının oluşturulabilmesi, kullanıcı verilerinin server üstünde güvenli bir şekilde saklanması ve korunması, aynı anda birden fazla dosya erişimine hızlı cevap verebilmesi ve zamandan kazanç sağlaması için HP ML350 Gen9 seçilebilir. Depolama alanın yükseltilebilmesi ve RAID konfigürasyonlarıyla veri güvenliğinin artırılması sağlanabilir.

   • 50 Üzeri Kullanıcı Sunucu

  50 ve üzeri kullanıcıya sahip büyük işletmelerde dosyaların depolanması ve paylaşımı, işletme içinde kullanılan muhasebe, personel takip, stok vs. programlarının depolama ve  paylaşımı için, domain ortamının oluşturulabilmesi, kullanıcı verilerinin server üstünde güvenli bir şekilde saklanması ve korunması, aynı anda birden fazla dosya erişimine hızlı cevap verebilmesi ve zamandan kazanç sağlaması ve uzaktaki şubelerinin verilerini tek bir bilgisayarda depolama ve çalıştırma, mail server, bulut depolama alanı oluşturma için birden fazla sunucunun tek sistemde toplanması gerekir. Daha önceki maddede bahsettiğimiz sunuculardan iki veya üçünün birbirinden ayrı vazifeleri yerine getirmesi üzerine kurulu bu sistemde sunucular iş bölümü yaparak tek bir ağ veya farklı ağlar üzerinde çalışabilir.

   • Sunucu Kabin Seçimi

  Sunucumuzun seçimi kadar sunucu kabini de önemlidir. Voltaj ve havalandırma konusunda daha iyi olan server kabinlerinin tercih edilmesi sistemin daha rahat çalışmasını sağlayacaktır.

  Sistem odası kurulumlarımız, sistem odası standartlarına göre server odasında olması gereken ekipmanlar kullanılarak, odadaki ekipmanların ihtiyacına göre sıcaklık ve nem oranı hesaplanarak yapılmaktadır. Gerekli durumlarda sistem odası için klima temini ve kurulumları yaptırılmaktadır. Mekanda yapılacak keşif sonrası sistem odası ve altyapı tasarımı yapılarak teklif oluşturulmaktadır.

  network altyapı ve kablolama