Yapısal Kablolama & Network Kablolama Çözümleri

Ağ sistemleriniz için yapısal kablolama, network alt yapı çözümleri ve network sistemleri projelendirme hizmetleri vermekteyiz. Ağ sistemlerinin kurulumu, var olan ağ sistemlerinin taşınması ve ağ ihtiyaçları için projelendirme çalışmaları için profesyonel kablolama çözümleri sunuyoruz. Network sistemleri için kablolama hayati önem taşımaktadır. İşletmenizin gelecekte bulunacağı pozisyon göz önünde bulundurularak esnek bir omurga üzerinde yapılana network kablolama daha sonra yapılacak büyütme, düzenleme ve onarım çalışmalarında zaman, nakit ve iş gücü olarak size fayda sağlayacaktır.

My/Pc Teknoloji var olan sistemlerinizde iyileştirme çalışmaları, yeni ağ sistemlerinin oluşturulması, kurulacak ağ sistemlerinde projelendirme çalışmaları, var olan ağ sistemlerinin ve cihazlarının taşınması ve devreye alınması hizmetleri vermektedir.

yapısal kablolama

Yapısal Kablolama ve Network Çözümlerimiz

•  CAT-5, CAT-6 Yapısal Kablolama Hizmetleri
•  Network Prizleri Montaj ve Kurulum Hizmetleri
•  Server Odası Kurulum ve Düzenleme Hizmetleri
•  Kabinet Montajı ve Temin Hizmetleri
•  Fiber Optik Sonlandırma ve Noktadan Noktaya Erişim Hizmetleri
•  Kablosuz Ağ Kurulum ve Mesafe Arttırma Çözümleri
•  Kanal Çekme ve Yapılandırma Hizmetleri
•  Kesintisiz Güç Kaynağı (UPS) Montajı
•  UPS Hattı Kurulum ve Test Hizmetleri
•  Profesyonel Sistem Odası Uygulamaları
•  Projelendirme ve işçilik
• UTM – Firewall Kurulumu

Yapısal kablolama, Network alt yapı çözümleri ve network sistemleri projelendirme hizmetler vermekteyiz. Kablolama ihtiyaçlarınız için profesyonel arıyorsanız keşif formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz. Teknik ekibimiz sizinle irtibat kurarak kablolama veya projelendirme yapılacak mekan için keşif randevusu alacaktır. Ekibimizin keşfi sonrası kablolama ve projelendirme çalışmaları için teklifiniz hazırlanacaktır.

Ücretsiz Keşif

  Ad Soyad

  E-posta

  Telefon

  Firma Adı

  Adres

  Günümüz teknolojisinin geldiği son nokta ile küçük, orta ve büyük işletmelerin açılışında iyi seçilerek kurulması gereken sistemlerden biri de sunucu ve ağ altyapıları olmuştur. Bu sistemlerin iyi araştırılmadan, profesyonel ekiplerden yardım alınmadan ve şirketin gelecekte olacağı noktayı hesaplamadan kurulan yapılar, uzun vadede işletmeye zaman, nakit ve işgücü kaybı olarak dönmektedir. Özellikle ağ altyapılarının kurulmadan önce şirketin gelecekte bulunacağı pozisyon hesaplanarak, muhtemel genişleme ve daralmalar göz önünde bulundurularak esnek bir omurga üzerine oturtulması gerekmektedir.

  Ağ kurulumlarında projelendirme ve kablo seçimi hayati önem taşımaktadır. Uzun vadede işletmede yapılacak değişiklikler ve düzenlemelerde ağ projemiz ve kablo seçimimiz maliyet ve zaman açısından size büyük fayda sağlayacaktır.

  Network Projelendirme

  Projelendirme işleminde işletmenin gelecekte bulunacağı pozisyon göz önünde bulundurularak esnek yapıda, sistem odası, akıllı swithcler, kablosuz erişim noktaları, ofisler, odalar, güvenlik odaları, alarm merkezleri işaret edilerek kablo yapısının çizimi oluşturulmalı, kurulum yapılırken kablolar daha sonraki düzenlemelerde kolaylık olması açısından numaralandırılmalıdır. Numaralandırma işlemi arıza tespitleri, düzenlemeler ve cihaz değişimleri, firewall olmadığı durumlarda internet kısıtlamaları, dosya erişimleri gibi birçok işlem için kolaylık sağlamaktadır. Ağ projelendirmesi şirketin ağ haritasının çıkartılması işlemidir. Projenin bir kopyasının kurulum akabinde mutlaka işletmenin IT departmanında saklanması uzun vadede fayda sağlayacaktır.

  Network Kablo Seçimi

  Küçük ve orta boy işletmelerde ağ kablolama yapısının CAT-6 ile yapılması uygun iken büyük işletmelerde fiber optik altyapının kullanılması önerilmektedir. Fiber altyapıların yüksek hızı yanında yüksek maliyetli olduğu da göz önünde bulundurulmalıdır. Kablolama için fiber optik altyapı seçilecekse, fiber optik dağıtım tekniklerinin projelendirmede belirtilmesi gereklidir. Ana hattın kurulumunda fiber kullanılamıyorsa, kaliteli CAT-6 kablo kullanılmalıdır. Projelendirmede yapılan numaralandırma işlemi bu kabloların arızası halinde değişimlerde kullanılacaktır. Yapısal kablolama tekniklerinin uygulanması düzenleme ve değişim işlemlerinde önem arz etmektedir.

  Güvenlik Ekipmanları İle Uyumluluk

  İşletmenizde bulunan veya kurulumu network altyapısının kurulumundan sonraya bırakılan alarm sistemi, güvenlik kamera sistemi gibi güvenlik ekipmanları içinde ağ altyapımızı kullanacak sistemler var ise projelendirmede bunlara da yer verilmelidir. Örneğin ip kameralar network sistemimize dahil edilecekse bu bilgiler projelendirme yapan ekibe verilmelidir.

  Tüm bu bilgiler ışığında profesyonel ekiplerce yapılan projelendirme ve ağ altyapı network kablolama sistemleri işletmenize zaman, işgücü ve nakit maliyetlerinde azalma olarak geri dönecektir. Ağ kurma sorunsuz olarak ve sonrasında ağ yönetimi kolaylıkla yapılabilecektir.

  network altyapı ve kablolama