Kablosuz ağ kurulumu ve menzil arttırma nasıl yapılır?

Mobil cihazların yayınlaşması ile birlikte işletmelerde kablolu bağlantının yanında kablosuz internet hizmeti sunmak zorunluluk haline gelmiştir. Kafe, restoran, eğitim kurulumu gibi işletmelerin başını çektiği bu kurumlar, müşterilerine mekânda bulunduğu süre içinde aktif ve iyi bir kablosuz internet deneyimi yaşatmak isterler. Açık ve kapalı alanlara sahip işletmeler, bant genişliği yüksek modemler, kablosuz erişim noktaları ve wifi güçlendiriciler ile kablosuz alan mesafesini arttırmaya ve iyi bir wifi deneyimi sunmaya çalışırlar.

kablosuz ağ mesafe arttırma

Bu yazımızda işletme ve evler için kablosuz ağ kurulumu, kablosuz alan genişletme, wifi sinyal gücü arttırma konuları hakkında bilgi vereceğiz.

Kablosuz ağ kurulumu nasıl yapılır?

Kablosuz ağların kurulumu yapılırken, işletmenin türü, maksimum kullanıcı sayısı, açık ve kapalı alanların genişliği, yapının türü(ahşap, betonarme, çelik konstrüksiyon), kat sayısı gibi birçok unsur dikkate alınmaktadır. Ağda kullanılacak modem, router, kablosuz menzil arttırıcı ve kablosuz erişim noktalarının çekim mesafeleri ve sinyal güçleri hesaplamaya dahil edilmelidir. 5651 nolu bilişim suçlarını önleme yasası ile kamuya açık yerlerde sunulan wifi ve kablolu internet bağlantılara bağlanan kullanıcıların bilgilerinin kayda alınması, saklanması ve istenildiğinde yetkili makamlara gönderilmesi zorunlu olduğundan bir firewall ve hotspot cihazı kullanılmalıdır.

Kablosuz ağda bulunan müşteriler ve işletmeye ait cihazların ip blokları ayrı tutulmalı ve olası bir çakışmanın önüne geçilmelidir. Kablosuz ağlarda sorun çıkaran en önemli unsur mesafelerdir. Kablosuz ağ menzil genişletici cihazların yerlerine azami dikkat gösterilmelidir.

kablosuz ağ kurulumu

Kablosuz mesafe arttırma nasıl yapılır?

Hali hazırda kurulu kablosuz sistemlerde en çok şikayet edilen konu modemden uzaklaştıkça wifi sinyal gücünün düşmesi ve internet bağlantı hızının yavaşlamasıdır. Kafe, restoran gibi işletmelerde kurumsal kablosuz menzil genişletici ürünler, modem ve routerlar yerine bireysel ev kullanıcı ürünlerinin kullanılması ile cihazların yeterli kapsama alanı sağlanamamaktadır. Evlerimizde kullanılan ağ ürünleri düşük bant genişliğinden dolayı 20-30 kullanıcıdan sonrasında yeterli hizmet verememektedir.

Kablosuz mesafe arttırma talebi olduğunda işletmenin kapalı ve açık alanlarında öncelikle keşif yaparız. Kablosuz ağ kurulumunda izlediğimiz adımları gerçekleştirerek öncelikle kurumsal ağ ürünlerine geçiş yaparız. Kullandığımız yüksek bant genişlikli modemler, sinyal gücü ve kapsama alanı yüksek router ve kablosuz ağ menzil genişletici ürünlerin yerleşimi sonrası ağı ihtiyaca uygun olarak optimize ederiz.

ev kablosuz internet mesafe arttırma

Evlerde wifi menzil artırmak için önerilerimiz.

Evlerde internet kullanımında sorun yaşayanlar için basit ama etkili birkaç yöntemden bahsetmek gerekirse;

 • Kablosuz modem yazılımınızı güncel tutun.
 • Modemi en çok bulunduğunuz yere göre konumlandırın.
 • Eviniz çok katlı ise her kata wifi kapsama alanı arttırıcı bir erişim noktası kullanın.
 • Modem veya router arayüzünden kullandığınız frekansı kontrol edin. Genel olarak kullanılan 2.4 GHz yerine 5 GHz bandına geçiş yapın.
 • Modeminiz destekliyorsa harici bir wifi anteni kullanın.

Kablosuz ağ kurulumu, wifi mesafe arttırma, firewall ve hotspot gibi network altyapı çözümlerimiz için bize telefon numaralarımız ve e-posta adreslerimizden ulaşabilirsiniz.

Ev veya iş yerinizde kablosuz mesafe artırma çözümlerimiz hakkında bilgi almak ve mekanda ücretsiz keşif hizmetlerimiz için yandaki form aracılığı ile bize ulaşabilirsiniz.

Wifi Mesafe Artırma

Ücretsiz Keşif

  Ad Soyad

  E-posta

  Telefon

  Firma Adı

  Adres

  Etiketler: Kablosuz Ağ Menzil Genişletici, Kablosuz İnternet Menzil Arttırıcı, Kablosuz Menzil Arttırıcı, Kablosuz Menzil Genişletici, Kablosuz Menzil Uzatıcılar, Kablosuz Mesafe Arttırma, Kablosuz Modem Menzil Arttırıcı, Wifi Alan Genişletici, Wifi Güçlendirici, Wifi Kapsama Alanı Arttırıcı, Wifi Menzil Arttırma