Yazıcı Seçimi

canon mf416dwBu yazımızda yeni bir yazıcı satın alınması gerektiğinde hangi yazıcıyı almalıyım, hangi özelliklere dikkat etmeliyim ve yazıcı çeşitleri arasındaki farklar nelerdir sorularına yanıt arayacağız.

Öncelikle yazıcı modelleri araştırılmadan önce ihtiyacımızın ne olduğuna karar vermeliyiz. Renkli bir yazıcıya mı ihtiyacımız var yoksa siyah beyaz bir yazıcı bizim için yeterli mi? Çıktılarımızı kullandığımız normal sayfa boyutu A4 olarak mı almak istiyoruz yoksa daha büyük bir format mı? Ya da sürekli form mu yazdıracağız. Bizim için önemli olan baskı kalitesi mi, mürekkep tasarrufu mu, yoksa baskı hızı mı? Yazıcımıza ek olarak fax, fotokopi ve tarayıcıya ihtiyaç var mı?

Bu sorularımıza cevap bulduktan sonra yazıcı çeşitlerine bir göz atalım.

Lazer Yazıcılar

Bu tip yazıcılarda toner kullanılır. Lazer yazıcılar düşük toner maliyeti ile yüksek baskı sayısına ulaşabilirler. Lazer yazıcılarda yazdırılan yazı ve görseller çok net görünür. Baskı hızları en yüksek yazıcı tipidir. Lazer yazıcılar yağlı cins kâğıtlara baskı yapabilir. İş kullanıcıları ve hız isteyen kullanıcılar için ideal yazıcılardır. Dayanıklılık olarak da diğer yazıcılardan üstündürler. Renkli ve siyah beyaz modelleri bulunmaktadır.

Mürekkep Püskürtmeli Yazıcılar

Bu tip yazıcılarda kartuş kullanılır. Mürekkep tankı ile birlikte kullanılan modelleri de mevcuttur. Mürekkep tanklı yazıcı modelleri ile kartuş dolumu yapılarak maliyetten tasarruf edilmesi mümkündür. Baskı kalitesi ve hızın çok önemli olmadığı ev ve işyerlerinde tercih edilebilirler. Kartuş dolum işlemleri kolaylıkla yapılabildiği için ev kullanıcıları tarafından daha çok tercih edilmektedirler. Mürekkep püskürtmeli yazıcılar ile her kâğıda baskı yapılamamaktadır.  Örneğin mürekkep püskürtmeli yazıcılar yağlı tip kâğıtlara baskı yapamazlar. Renkli ve siyah beyaz modelleri bulunmaktadır.

oki 3320 nokta vuruşlu yazıcıNokta Vuruşlu Yazıcılar

Bu tip yazıcılarda şerit kullanılır. Nokta vuruşlu yazıcılar dekont, fatura, fiş vs. yazıcısı olarak kullanılırlar. Baskı kaliteli olarak lazer ve mürekkep püskürtmeli modellerden oldukça alttadırlar. Bu yazıcılarda beklenilen yazdırma kalitesi değil, yazıların alt nüshalara geçebilmesidir. Sürekli form kullanımı için uygun yazıcılardır. İşletme muhasebe birimlerinde ve bankalarda sıklıkla kullanılan yazıcılardır. Sadece siyah beyaz renk seçeneği mevcuttur.

Fotokopi Makinaları

Bu tip makinalar aslında lazer yazıcılardır. Yüksek baskı sayısı istenen okul, kırtasiye, fotokopisi vs. işletmelerde kullanılmaktadırlar. Baskı hızı, baskı sayısı, kağıt haznesi olarak diğer yazıcılardan üstün ve boyut olarak da büyük yazıcılardır. Renkli ve siyah beyaz modelleri bulunmaktadır.

Hepsi Bir Arada Yazıcılar

Nokta vuruşlu yazıcılar hariç tüm yazıcı tipleri için hepsi bir arada yazıcılar bulunmaktadır.

Toner & Kartuş Fiyatı

Tüm yazıcı tiplerde en önemli konu yazıcı servisinin bulunabilirliği, toner maliyeti ve kartuş maliyetidir. Toner ve kartuşlarda doldurma önerilmemekle beraber muadil tonerler ve kartuşlar ile maliyet düşürülebilmektedir.

My/Pc Teknoloji olarak, yazıcı satış, kurulum ve destek hizmetleri vermekteyiz. Yazıcılarımızı incelemek için ürünler sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Fiyat Talep Formu

  Ad Soyad

  Firma Adı

  Telefon

  E-Posta

  Renk

  Aylık Baskı Sayısı

  fiyat talebi

  Satış temsilcimiz en kısa sürede sizinle irtibata geçecektir.

  Aylık ortalama baskı adetiniz ve renk seçiminiz fiyat teklif süresini kısaltacaktır.

  hp partner