Güvenlik kamera kayıtlarını bulutta depolamak mümkün mü?

Cloud olarak da bilinen bulut depolama teknolojilerinin gelişmesi ile lokal depolama ile güvenlik zafiyeti oluşturan güvenlik kamera kayıtlarının uzak bir sunucuda depolanması gündeme gelmektedir. Güvenlik kamera sistemi üreticileri kendi bünyelerinde bulut depolama hizmetlerini test etmeye hatta son kullanıcıya sunmaya başladılar. Bu markalardan Hikvision Hik-Connect servisi üzerinden, Dahua imou uygulaması üzerinden kayıt yapılacak süreye göre aylık ve yıllık bulut hizmeti satışına başladılar. Ayrıca birçok marka ile uyumlu çalışabilen üçüncü parti bulut servislerinin de bu alanda hizmet vermeye başlaması ile güvenlik kamera görüntülerini sabit diskte depolamak tarihe karışabilir. Bu yazımızda güvenlik kamera görüntülerinin bulutta depolanması, bulut depolama maliyetleri, bulut depolama güvenliği, kurum içi bulut depolama, bulut depolama sistemi avantaj ve dezavantajları hakkında bilgiler vereceğiz.

Güvenlik kamera kayıtlarını bulutta depolamak mümkün mü?

Bulut sisteminin avantajları nelerdir?

Klasik güvenlik kamera sistemi uygulamalarında video görüntü ve ses kayıtları video kayıt cihazı üzerindeki sabit disklerde saklanır. Klasik güvenlik kamera sistemlerinde video kayıtlarının silinmesi, tahrip edilmesi gibi durumlar yaşanabilmektedir. Bulut sistemine kayıt ile görüntü kayıpları son bulmakta, güvenlik kamera sistemi tamamen tahrip edilse dahi son saniyesine kadar görüntü kayıtlarına ulaşılabilmektedir.

Bulut sisteminin dezavantajları nelerdir?

Bulut depolama klasik depolama yöntemlerine göre birçok avantaj barındırsa da sağlıklı bir ağ altyapısına ihtiyaç duymaktadır. Ağ bağlantı durumunun yetersiz olduğu yerlerde uygulamada sorunlarla karşılaşılmaktadır.

Bulut depolama maliyeti ne kadar?

Güvenlik kamera görüntülerinin bulut depolama yöntemiyle saklanması yeni bir teknoloji olduğundan dolayı şu anda yerel depolamaya nazaran daha yüksek olmakla birlikte birçok üretici kısa sürelerdeki kayıtlar için kullanıcılarına ücretsiz hizmet sunmaktadır. Bulut depolama hizmetlerinin yaygınlaşması ile bulut depolama maliyetlerinde azalma olacaktır.

My/Pc Teknoloji, Güvenlik Kamera Sistemleri, IP Kamera Çözümleri, AHD Kamera Çözümleri, Termal Kamera Çözümleri, Mobil Güvenlik Çözümleri ve Güvenlik Sistemleri satış ve kurulum hizmetleri vermektedir.

İstanbul başta olmak üzere tüm Marmara Bölgesi’nde güvenlik sistemleri kurulum hizmetleri vermekteyiz. Güvenlik kamera sistemleri ile ilgili her türlü soru ve ihtiyaçlarınız için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Ürün Kataloğu

güvenlik kamerası

Ücretsiz Keşif

  Ad Soyad

  E-posta

  Telefon

  Firma Adı

  Adres

   
  dahua
  haikon
  avenir
  samsung
  sony
  lg
  hyundai

  Satış ve kurulumunu yaptığımız kamera modelleri ve güvenlik sistemi ekipmanlarını aşağıda bulabilirsiniz. İlgilendiğiniz ürünle ilgili fiyat veya ücretsiz keşif isteyebilirsiniz.

  İstanbul başta olmak üzere tüm Marmara Bölgesi’nde güvenlik sistemleri kurulum hizmetleri vermekteyiz. Güvenlik kamera sistemleri ile ilgili her türlü soru ve ihtiyaçlarınız için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

  fiyat talebi

  0212 451 44 44