Kızılötesi ışınlar ile ortamdaki ısının algılanması ve özel bir yazılım sayesinde ekranlar vasıtası ile gösterilmesinden ibaret olan termal kamera sistemleri, tüm dünyanın corona virüse karşı önlemler aldığı bu günlerde sıklıkla duyduğumuz terimlerden biridir. Bu yazımızda termal kamera nedir ve termal kamera nerelerde kullanılır konuları hakkında bilgiler vereceğiz.

Termal kamera nedir?

Kızılötesi kamera olarak da bilinen termal kamera, kızılötesi ışınlar ile ortam ve nesneleri sıcaklığını çoklu olarak tespit edebilme özelliği olan güvenlik kameralarıdır. İnsan vücuduna herhangi bir zararı olmayan kızılötesi ışınlar ile sıcaklık ölçümü yaptığından kullanılmasında insan sağlığı açısından sakınca yoktur. Termal kameralar ile sıcaklık tespiti yapılabilmesi için sıcaklık kaynağı ve kamera arasında bir engel olmaması gerekir. Günümüz teknolojisi ile duvar, cam ve benzeri nesneler arkasından sıcaklık tespiti yapılamamaktadır.

Termal kamera nerelerde kullanılır?

Termal kameralar askeri tesislerde, hava alanlarında aktif olarak kullanılmaktaydı. Günümüzde bulaşıcı özelliği olan ateşli hastalıkların kalabalık mekanlarda tespiti için kullanılan en etkili yol termal bir kamera sistemi ile tespit edilmesi ve tecrit prosedürlerinin uygulanmasıdır. İç ve dış mekanlarda rahatlıkla kullanılabilen termal kameralar tek başına kullanıma uygun değildir. Termal kameralar ile sıcaklık tespiti ve uyarı için uygun video kaydedici cihaz ve özel yazılım gereklidir. Günümüzde oteller, eğitim kurumları, alışveriş merkezleri gibi insan sirkülasyonunun fazla olduğu kurumlarda kullanımı yaygınlaşmaya başlamıştır.

My/Pc Teknoloji, Güvenlik Kamera Sistemleri, IP Kamera Çözümleri, AHD Kamera Çözümleri, Termal Kamera Çözümleri, Mobil Güvenlik Çözümleri ve Güvenlik Sistemleri satış ve kurulum hizmetleri vermektedir.

İstanbul başta olmak üzere tüm Marmara Bölgesi’nde güvenlik sistemleri kurulum hizmetleri vermekteyiz. Güvenlik kamera sistemleri ile ilgili her türlü soru ve ihtiyaçlarınız için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Ürün Kataloğu

güvenlik kamerası

Ücretsiz Keşif

  Ad Soyad

  E-posta

  Telefon

  Firma Adı

  Adres

   
  dahua
  haikon
  avenir
  samsung
  sony
  lg
  hyundai

  Satış ve kurulumunu yaptığımız kamera modelleri ve güvenlik sistemi ekipmanlarını aşağıda bulabilirsiniz. İlgilendiğiniz ürünle ilgili fiyat veya ücretsiz keşif isteyebilirsiniz.

  İstanbul başta olmak üzere tüm Marmara Bölgesi’nde güvenlik sistemleri kurulum hizmetleri vermekteyiz. Güvenlik kamera sistemleri ile ilgili her türlü soru ve ihtiyaçlarınız için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

  fiyat talebi

  0212 451 44 44