Ev güvenlik sistemleri nelerdir?

Evlerimiz güvenliğine en çok önem verdiğimiz mekanların başında geliyor. Ancak hırsızlık olaylarının en çok meydana geldiği mekanlar yine evlerimiz. Peki evlerimizi siz yokken de korumak, maksimum güvenlik sağlamak için ne yapmak gerekiyor? Bu yazımızda evlerde güvenliğin sağlanması için kullanılabilecek ev güvenlik sistemleri, güvenlik kamera sistemleri ve alarm sistemleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Ev güvenlik sistemleri nelerdir?

Günümüzde eskiye nazaran ev güvenliği sağlamak için birçok güvenlik sistemi kullanabiliyoruz. Evlerde en çok endişe edilen sorunlar hırsızlık, yangın, gaz kaçağı ve su baskınıdır. Endişe edilen tüm bu sorunların çözümü olarak günümüzde tek bir alarm sistemi kullanabiliyoruz. Evinizde kurulacak gelişmiş bir alarm sistemi ile hareket, kapı – pencere zorlanması, su baskını, gaz kaçağı gibi durumları algılayarak size ve gerekli birimlere (polis, itfaiye) bilgi verilmesi sağlanabiliyor. Evlerde kullanılan alarm ekipmanları hakkında ayrıntılı bilgi için alarm nedir nelerden oluşur yazımızı okuyabilirsiniz.

Ev güvenliğinde en çok tercih edilen güvenlik sistemi olarak güvenlik kamera sistemleri başta gelmektedir. Güvenlik kamera sistemleri hem evinizin başına gelebilecek sorunları önlemede caydırıcı olarak, istenmeyen olaylar yaşandığında kanıt ve suçlunun yakalanması için yardımcı güvenlik sistemi olarak geniş bir kullanım alanına sahiptir. Evlerde güvenlik kamera kullanımı genellikle dış mekanlarda, evde bebek veya yaşlı bakımı yapılması durumlarında iç mekanlarda kullanılmaktadır. Günümüzde kullanılacak gelişmiş bir güvenlik kamera sistemi ile hareket algılaması yapılabilmekte, yetkili kullanıcıya bildirim ile görüntüler iletilebilmektedir. Gönderilen bu bildirim ile istenmeyen olaylara hızlı müdahale sağlanmaktadır. Ev güvenlik kamera sistemleri hakkında ayrıntılı bilgi için evlere güvenlik kamera sistemi nasıl kurulur yazımızı okuyabilirsiniz.

Sitelerde güvenlik nasıl sağlanmalı?

Siteler, toplu konutlar ve apartmanlar birçok kişinin bir arada yaşadığı, insan sirkülasyonunun fazla olduğu yaşam noktalarıdır. Sitelerde güvenliğin sağlanması için genellikle yirmi dört saat güvenlik görevlisi bulundurulmakta, bina iç ve dış mekanları, otoparklar, giriş ve çıkışlar güvenlik kamera sistemleri ile izlenmekte istenmeyen olaylara anında müdahale edilmektedir. Buna rağmen site ve apartmanlarda yaşayan kişiler bireysel güvenlik önlemleri ile kendi dairesini korumak isteyebilir. Bu durumda daire girişleri, pencereler ve iç mekanlarında siz yokken hareket, duman, gaz algılaması yapabilen alarm sistemleri kullanılmaktadır.

Müstakil evlerde güvenlik nasıl sağlanmalı?

Müstakil evleri daha çok yazlık bölgelerde ve villa tipi evlerde görmekteyiz. Bu tip yaşam noktalarında yirmi dört saat güvenlik bulundurulması imkânı bulunmadığından hem güvenlik kamera sistemi hem de alarm sistemi kullanılması gerekli olmaktadır. Evin yazlık olarak kullanılması durumunda uzun süre evde kimse bulunmayabileceği göz önünde bulundurularak alarm sistemi bir alarm izleme merkezi ile bağlantılı şekilde kullanılmalıdır. Alarm izleme merkezi alarmdan gelen sinyalleri sürekli takip ederek istenmeyen bir olay yaşanması durumunda sizi ve gerekli birimleri bilgilendirerek anında müdahale edilmesini sağlamaktadır. Alarm izleme merkezi hakkında ayrıntılı bilgi almak için alarm izleme merkezi nedir yazımızı okuyabilirsiniz.

My/Pc Teknoloji olarak; İstanbul başta olmak üzere tüm Marmara Bölgesi’nde site, apartman, bina ve toplu konutlar için profesyonel güvenlik sistemleri çözümleri üretiyoruz. Ev güvenlik sistemleri hakkında sorularınız ve ücretsiz keşif talepleriniz için bize e-posta adresimiz, telefonlarımız veya WhatsApp destek hattından ulaşabilirsiniz.

My/Pc Teknoloji, Güvenlik Kamera Sistemleri, IP Kamera Çözümleri, AHD Kamera Çözümleri, Termal Kamera Çözümleri, Mobil Güvenlik Çözümleri ve Güvenlik Sistemleri satış ve kurulum hizmetleri vermektedir.

İstanbul başta olmak üzere tüm Marmara Bölgesi’nde güvenlik sistemleri kurulum hizmetleri vermekteyiz. Güvenlik kamera sistemleri ile ilgili her türlü soru ve ihtiyaçlarınız için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Ürün Kataloğu

güvenlik kamerası

Ücretsiz Keşif

  Ad Soyad

  E-posta

  Telefon

  Firma Adı

  Adres

   
  dahua
  haikon
  avenir
  samsung
  sony
  lg
  hyundai

  Satış ve kurulumunu yaptığımız kamera modelleri ve güvenlik sistemi ekipmanlarını aşağıda bulabilirsiniz. İlgilendiğiniz ürünle ilgili fiyat veya ücretsiz keşif isteyebilirsiniz.

  İstanbul başta olmak üzere tüm Marmara Bölgesi’nde güvenlik sistemleri kurulum hizmetleri vermekteyiz. Güvenlik kamera sistemleri ile ilgili her türlü soru ve ihtiyaçlarınız için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

  fiyat talebi

  0212 451 44 44