Akıllı video analiz nedir? Nerelerde kullanılır?

Güvenlik kamera sistemi uygulamalarında güvenlik açığı oluşturan en önemli faktör insan dikkatidir. Görüntü kalitesi üst düzeyde olan en kaliteli kameraları kullanan sistemlerde dahi izleyen güvenlik personelinin dikkatinin dağılması ile sorunlar çıkabilmektedir. Eski tip güvenlik kamera sistemi projelerinde izleme işlemleri yazılım ile denetlenmez, güvenlik personeline bırakılırdı. Günümüzde akıllı video analiz yazılımları ile görüntüler sürekli işlenerek tanımlanan alanlardaki güvenlik ihlallerine karşı güvenlik personeli ve yetkili kişiler bilgilendirilmektedir. Şu anda işletmede bulunan bir güvenlik odasından güvenlik kameralarını izleyerek güvenliği sağlıyoruz. Lokal alarm sistemlerinin yerini izleme merkezine bağlı alarm sistemlerine bıraktığı gibi akıllı video analiz yapan güvenlik kamera sistemleri de güvenlik sektörünün geleceğini oluşturuyor. Gelecekte bir güvenlik kamera izleme merkezi tesisinizdeki olası şüpheli olayları uzaktan izleyerek güvenlik personelinizi veya sizi uyacak hale gelecek.

Akıllı video analiz nedir? Nerelerde kullanılır?

Video analiz nerelerde kullanılır?

Video analiz sistemleri uyumlu güvenlik kameraları, kayıt cihazları ve ekipmanlarının bulunduğu her güvenlik kamera sisteminde kullanılabilir. Günümüzde yayın olarak kullanıldığı yerler eğitim kurumları, sağlık kurumları, endüstri tesisleri, hava limanları, kamu kurumları, halka açık mekanlar ve kara yollarıdır.

Video analiz hangi amaçlar için kullanılır?

Akıllı video analizi ile hareket algılama, kişi sayma, yabancı nesne algılama, ter yöne giriş ve çıkışların takibi gibi birçok parametre izlenebilir. Standart parametreler yerine tesisin ihtiyaçlarına uygun seçenekler de tanımlanabilir. Video analizin en çok kullanıldığı alanlar aşağıdaki gibidir.

 • Alan İhlali: Kamera görüntüsü üzerinde basitçe çizilen bir alan içerisine kişi, araç veya herhangi bir nesne girdiğinde video analiz sistemi bunu algılayarak alarm verir.
 • Çizgi İhlali: Kamera görüntüsü üzerine çizilen bir çizgiye yaklaşan veya geçen yaya, araç veya nesneyi algılayarak sistem alarm verir. Belirli saatler arasında da çizgi ihlali tespiti yapmak mümkündür.
 • Kişi Sayma: Belirli bir alana giren, çıkan kişilerin sayılması ve raporlanması için de video analiz sistemi kullanılır. Genellikle satış noktası ve mağazalarda kullanılan bu sistemle birlikte yoğunluk haritası analizi de yapılarak müşterinin hangi stand önünde daha fazla durduğu raporlanabilir.

Akıllı video analiz sistemi alarm verdiği durumlarda yetkili kişi ve görevlileri sms, e-posta veya siren ile uyarır. Video analiz sistemi kullanılması ile birlikte daha az güvenlik personeli ile daha fazla güvenlik sağlama imkanı doğar.

My/Pc Teknoloji, Güvenlik Kamera Sistemleri, IP Kamera Çözümleri, AHD Kamera Çözümleri, Termal Kamera Çözümleri, Mobil Güvenlik Çözümleri ve Güvenlik Sistemleri satış ve kurulum hizmetleri vermektedir.

İstanbul başta olmak üzere tüm Marmara Bölgesi’nde güvenlik sistemleri kurulum hizmetleri vermekteyiz. Güvenlik kamera sistemleri ile ilgili her türlü soru ve ihtiyaçlarınız için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Ürün Kataloğu

güvenlik kamerası

Ücretsiz Keşif

  Ad Soyad

  E-posta

  Telefon

  Firma Adı

  Adres

   
  dahua
  haikon
  avenir
  samsung
  sony
  lg
  hyundai

  Satış ve kurulumunu yaptığımız kamera modelleri ve güvenlik sistemi ekipmanlarını aşağıda bulabilirsiniz. İlgilendiğiniz ürünle ilgili fiyat veya ücretsiz keşif isteyebilirsiniz.

  İstanbul başta olmak üzere tüm Marmara Bölgesi’nde güvenlik sistemleri kurulum hizmetleri vermekteyiz. Güvenlik kamera sistemleri ile ilgili her türlü soru ve ihtiyaçlarınız için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

  fiyat talebi

  0212 451 44 44