Antrepo güvenlik kamera sistemleri nasıl olmalıdır? Yönetmelik şartları nelerdir?

Bu yazımızda antrepolarda asgari şartlarda bulunması güvenlik kamera sistemleri hakkında bilgi vereceğiz. Antrepolarda bulunması gereken kamera sistemi ve diğer elektronik sistemler Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanıp Resmî Gazetede yayınlanan yönetmelikler ile belirlenmektedir. Antrepolarda kullanılması gereken güvenlik kamera sistemlerinin asgari şartları ilgili yönetmelik EK-81/B bölümünde belirtilmektedir.

Antrepo nedir?

Firmaların ithalat ve ihracatı ile yurtdışına giden ve yurtdışından gelen ürünlerin gümrük işlemleri tamamlanana kadar bekletildikleri depolara antrepo adı verilmektedir. Antrepolarda bulunan ürünler ülkeye girişine veya ülkeden çıkışı onaylanmış ürünler olmadığı için vergisi ödenmemiş ürünlerdir. Bu ürünler işlemleri bitene kadar antrepo adı verilen depolarda koruma altında bulunur.

Güvenlik kamera yönetmeliği hangi antrepoları kapsar?

Ticaret Bakanlığı tarafından Resmî Gazetede yayınlanan antrepo güvenlik kamera yönetmeliği tüm tiplerdeki (A tipi, B Tipi, C Tipi, D Tipi, E Tipi, F Tipi) antrepoları kapsar. Antrepo tipleri arasındaki farklar konumuzun kapsamı içerisinde olmadığı için bu konu hakkında bilgiyi bakanlık ve gümrük sitesinde bulabilirsiniz.

Görüntü kayıt süresi ne kadar olmalı? Nasıl hesaplanır?

Gümrük yönetmeliğinde en az 1 (bir) yıl görüntülerin kayıtlı olması şartı getirilmiştir. Güvenlik kamera sistemlerinde kayıt süresi kamera sayısı, görüntü kalitesi, saniyede kaydedilen kare sayısı gibi birçok kritere göre hesaplanmaktadır. Antrepoda yapılacak keşif sonrası projelendirme aşamasında bir yıl görüntü kaydı için gerekli sabit disk miktarı hesaplanmaktadır.

Görüntü kalitesi nasıl olmalı? Kaç adet kamera olmalı?

Yönetmelikte kamera sayısı belirtilmemekle birlikte giriş çıkışlarda kamera olması, kör noktanın kalmaması şartları bulunmaktadır. Güvenlik kameralarının görüntü kalitesi ile ilgili “Kameralar 3 (ü.) mega piksel 2048×1536 çözünürlükte en az 20 (yirmi) fps, 1 (bir) mega piksel 1280×960 çözünürlükte en az 20 (yirmi) fps, VGA 640×480 çözünürlükte en az 25 (yirmi beş) fps olmalı veya 700TVLine çözünürlükte 1080P çözünürlükte, saniyede 30 resim (30 FPS), H.264 video sıkıştırma formatında veya saniyede 25 resim (25FPS) hızında, 720P çözünürlükte MJPEG video sıkıştırma formatında görüntü sağlamalı” maddesi bulunmaktadır.

Antrepolarda nereye kamera takılır?

Antrepolarda giriş, çıkış ve antrepo sahasını görecek şekilde dış mekan, iç kapılarda ve depo alanlarında eşya giriş çıkışını engellemeyecek ve kör nokta kalmayacak şekilde iç mekan kamera kullanılması gerekmektedir.

Antrepo kamera sistemleri projelendirme ve kurulum aşamaları nelerdir?

Antrepo ve depolardan güvenlik kamera talebi ve ihale olduğunda öncelikle güvenlik danışmanlarımız okulu ziyaret ederek güvenlik kamerası takılacak yerleri, kör noktaları ve güvenlik açıklarını tespit eder, yönetmeliğe göre kamera takılamayacak yerler ve takılması zorunlu olan yerler hakkında sorumlu yöneticiye bilgi verir. Görüntü kayıt cihazları ve ihtiyaçların belirlenmesinden sonra proje ve fiyatlandırma aşamasına geçilir. Teklif onayı sonrasında kurulum gün ve saati belirlenerek randevu alınır. Kamera adedine bağlı olmak üzere kurulumlar 1-3 iş günü arasında tamamlanır.

Yönetmelik

pdf katalog

My/Pc Teknoloji, Güvenlik Kamera Sistemleri, IP Kamera Çözümleri, AHD Kamera Çözümleri, Termal Kamera Çözümleri, Mobil Güvenlik Çözümleri ve Güvenlik Sistemleri satış ve kurulum hizmetleri vermektedir.

İstanbul başta olmak üzere tüm Marmara Bölgesi’nde güvenlik sistemleri kurulum hizmetleri vermekteyiz. Güvenlik kamera sistemleri ile ilgili her türlü soru ve ihtiyaçlarınız için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Ürün Kataloğu

güvenlik kamerası

Ücretsiz Keşif

Ad Soyad

E-posta

Telefon

Firma Adı

Adres

 
dahua
haikon
avenir
samsung
sony
lg
hyundai

Satış ve kurulumunu yaptığımız kamera modelleri ve güvenlik sistemi ekipmanlarını aşağıda bulabilirsiniz. İlgilendiğiniz ürünle ilgili fiyat veya ücretsiz keşif isteyebilirsiniz.

İstanbul başta olmak üzere tüm Marmara Bölgesi’nde güvenlik sistemleri kurulum hizmetleri vermekteyiz. Güvenlik kamera sistemleri ile ilgili her türlü soru ve ihtiyaçlarınız için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

fiyat talebi

0212 451 44 44

Etiketler: Antrepo Güvenlik Kamera Yönetmeliği, Antrepo Kamera Yönetmeliği, Antrepo Güvenlik Kamera Şartnamesi, Antrepo Kamera Şartnamesi, Antrepo Kamera Sistemi, Antrepo Güvenlik Kamera Sistemi