Araç kamera sistemleri

Güvenlik kamera sistemleri daha çok ev ve işyerleri için kullanılsa da günümüzde araç filolarını izleme, personel verimliliğini artırma ve yolcu, ürün, araç güvenliğini sağlama konusunda mobil çözümler olarak karşımıza çıkmaya başlamıştır. Araç kamera sistemleri; otomobil, minibüs, kamyon, tır ve otobüs gibi farklı büyüklükteki araçlara uygulanabilmekte ve ayna kamerasından mobil dvr ile 4G bağlantılı anlık görüntü ve konum paylaşabilen sistemlere kadar geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

taksi araç kamera
okul servisi araç kamera
polis aracı araç kamera
banka aracı araç kamera
otobüs araç kamera

Küçük işletmeler için araç kamera sistemleri

1-10 araç filosuna sahip işletmelerde genellikle kullanılan araç içi kamera sistemleri ayna kamera sistemidir. Dikiz ayna kamerası, aynalı araç içi kamera ismi ile bilinir. Bu kameralar aracın dikiz aynasına takılarak kullanılır. Aracın çakmaklığından veya direkt kontağa bağlı olarak kullanılabilir. Sadece araç içini gösteren veya hem araç içi hem de yol izleyen modelleri mevcuttur. Araçlarda görüntü kaydı hafıza kartına yapılır. Araç yerine ulaştığında hafıza kartı alınarak görüntü aktarımı yapılır. Bu araç kamera sisteminde ağ bağlantısı olmadığından dolayı merkeze görüntü aktarımı anlık olarak yapılamaz. Anlık olaylara müdahale söz konusu değildir. Bu sistemin amacı araç çalıştırıldıktan sonra yerine dönene kadar araçta gelişen olayları kayıt altına almak ve görüntüyü başka cihaza aktararak araçta veya üründe meydana gelebilecek hasarları kayıt altında tutabilmektir.

Orta ve büyük çaplı işletmeler için araç kamera sistemleri

10 üzeri araca sahip orta ve büyük çaplı işletmelerde araç kamera sistemleri genellikle mobil dvr yöntemi ile kurulur. Her araçta görüntüleri anlık kaydedip merkeze ileten bir dvr ve bir veya birden fazla araç kamerası bulunur. Araçlardan aktarılan görüntüler lojistik merkezinden izlenebilir. Bu sistemde anlık olarak izlendiğini bilen sürücü daha dikkatli davranır. Yolcu, eşya ve araç güvenliği sağlanmış olur. Olumsuz bir durumda anında müdahale edilebilir.

araç kamera sistemleri

Araç takip sistemi mi yoksa araç kamera sistemi mi almalıyım?

Araç takip sistemleri ve araç kamera sistemleri aynı amaca farklı yoldan ulaşmaya çalışan farklı sistemlerdir. Büyük ölçekli işletmelerde aynı anda ikisi birden bulunabilir. Araç takip sistemi data hattı üzerinden aracın hangi güzergahı kullandığını, aracın hareket halinde veya durmakta olduğunu, kontağın kaç saat/dakika açık durumda olduğunu bazı sistemlerde yakıt durumunu vs takip edebilen sistemlerdir. Ancak bu sistemler araç içini görüntülemez. Araç kamera sistemleri ise sürücüyü, yolcuyu veya ürünü izleyerek istenmeyen olayların önüne geçmeye çalışır. Araç takip sistemlerinde olduğu gibi araç konumu hakkında bilgi verebilir. Bu sistemlerden birini tercih ederken öncelikle bakılacak olan kurumun ihtiyaçlarıdır.

Araçlarınızın Güvenliğini Sağlayın

Araç güvenliğini sağlamak isteyen bireysel sürücüler de araç izleme sistemlerine ilgi duymaktadır. Araç kontağına bağlanabilen araç kameraları veya ayna kameralar araç çalıştıktan sonra devreye girerek araç stop edilene kadar kayıt yapmakta, olası kaza durumlarını aydınlatmakta kullanılmaktadır. Hafıza kartına görüntü kaydedebilen bu kamera modellerinden görüntü aktarımı yapılarak görüntüler bilgisayar veya televizyonda izlenebilmektedir.

My/Pc Teknoloji olarak, araç filonuza veya aracınıza ihtiyaçlarınız doğrultusunda mobil kamera veya araç izleme sistemleri satış, kurulum ve destek hizmetleri vermekteyiz. İstanbul içinde araç filonuza işletmenizde ücretsiz keşif için yandaki form aracılığı ile bize ulaşabilirsiniz. Fiyat talepleriniz için 0212 451 44 44 veya canlı destekten yardım alabilirsiniz. Teknolojinin gelişmesi ile network tabanlı sistemler ön plana çıkmaya başlamış ve bunlarla birlikte kullanılan yazılımlar ve Mobil Kamera sayesinde akıllı video analizleri daha detaylı yapılmaya başlanmıştır. Sistemler internet, cep telefonu ve akıllı telefonlar üzerinden izlenebilmekte ve yönetilebilmektedir. Firmamız, her yıl Türkiye’nin birçok noktasında anahtar teslim projeleri başarıyla gerçekleştirmektedir.

Ücretsiz Keşif

    Ad Soyad

    E-posta

    Telefon

    Firma Adı

    Adres