Bebek kamerası nedir? Alırken nelere dikkat edilmeli?

Günümüzde her iki ebeveynin çalışmasının yaygınlaşması ile bebek veya çocukların bakıcıya emanet edilmesi ile bebek kamerası veya bakıcı kamerası adı verilen güvenlik kameralarının kullanımı oldukça yaygınlaşmıştır. Peki bebek kamerası nedir? Nasıl kullanılır? Bu yazımızda bebek kameraları hakkında bilgi verecek, nasıl kullanıldığı ve bebek kamerası seçerken nelere dikkat edilmesi gerektiği hakkında bilgi vereceğiz. Bebek kamerası veya bakıcı kamerası olarak bilinen ürünler kablosuz ip kameralardır. Piyasada birçok modeli bulunan bebek kameraları kullanım kolaylığı, kurulum sırasında tadilat gerektirmemesi ve yerinin kolaylıkla değiştirilebilmesinden dolayı klasik kablolu güvenlik kameralarına kıyasla daha çok tercih ediliyor.

Bebek kamerası alırken nelere dikkat edilmeli?

Bebek kamerası satın alırken bazı hususlara dikkat edilmesi gerekir. Aldığınız üründen maksimum verim almanız ve uzun ömürlü bir bebek kamerasına sahip olmanız için tavsiyelerimiz şunlardır.

 • Gece Görüşü: Bebek kamerası genellikle gündüz saatlerinde kullanılan bir üründür. Ancak gece saatlerinde de ihtiyaç duyulabileceği için gece görüşlü bir bebek kamerası tercih edilmelidir.
 • Pan-Tilt-Zoom: Kullanılacak ortam büyükse ve kamera odanın her açısını göremiyorsa 360 derece dönebilen ve yakınlaştırma yapabilen bebek kameraları tercih edilmelidir. Bunun yerinde 120 derece üzeri görüş açısına sahip bebek kameraları da tercih edilebilir.
 • Hafıza Kartına Kayıt: Her ne kadar bebek kamerasına sahip olsanız da 24 saat izleme yapamazsınız. Siz kamerayı izlemeseniz de sizin için kameranın hafıza kartına kayıt yapması önemlidir. İhtiyaç duyduğunuzda geçmişi izleyebileceğiniz bebek kameraları tercih edilmelidir.
 • Ses Kaydı ve İletimi: Bebek kameraları aynı zamanda bebek telsizi olarak da kullanılabilmektedir. Bebek kamerasını ayrı, bebek telsizini ayrı almak yerine çift yönlü ses iletimi ve ses kaydı yapabilen bebek kameraları tercih edilmelidir.
Kablosuz Güvenlik Kamera Sistemi

My/Pc Teknoloji, Güvenlik Kamera Sistemleri, IP Kamera Çözümleri, AHD Kamera Çözümleri, Termal Kamera Çözümleri, Mobil Güvenlik Çözümleri ve Güvenlik Sistemleri satış ve kurulum hizmetleri vermektedir.

İstanbul başta olmak üzere tüm Marmara Bölgesi’nde güvenlik sistemleri kurulum hizmetleri vermekteyiz. Güvenlik kamera sistemleri ile ilgili her türlü soru ve ihtiyaçlarınız için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Ürün Kataloğu

güvenlik kamerası

Ücretsiz Keşif

  Ad Soyad

  E-posta

  Telefon

  Firma Adı

  Adres

   
  dahua
  haikon
  avenir
  samsung
  sony
  lg
  hyundai

  Satış ve kurulumunu yaptığımız kamera modelleri ve güvenlik sistemi ekipmanlarını aşağıda bulabilirsiniz. İlgilendiğiniz ürünle ilgili fiyat veya ücretsiz keşif isteyebilirsiniz.

  İstanbul başta olmak üzere tüm Marmara Bölgesi’nde güvenlik sistemleri kurulum hizmetleri vermekteyiz. Güvenlik kamera sistemleri ile ilgili her türlü soru ve ihtiyaçlarınız için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

  fiyat talebi

  0212 451 44 44

  Etiketler: Bebek Kamerası Wifi, Bebek Kamerası Tavsiye, Bebek Kamerası Kurulumu, Bebek Kamerası Telsiz, Bebek Kamerası Bakıcı, Bakıcı Kamerası, Bakıcı Kamerası Tavsiye, Bakıcı Kamerası Kurulumu, Bebek Bakıcı Kamerası Tavsiye, Haikon Bebek Kamerası, Dahua Bebek Kamerası