Fabrika güvenlik kamera sistemleri nasıl olmalıdır?

Tüm işletme tipleri ve bireysel alanlarda kullanılan güvenlik kamera sistemleri, fabrika ve üretim tesisleri için adeta bir zorunluluk haline gelmiştir. Bir fabrikada gerekli araştırmalar yapılarak, ihtiyaçlara uygun kurulan bir fabrika güvenlik kamera sistemi, iş yerinizi sadece hırsızlara karşı korumakla kalmaz. Fabrika güvenlik kamera sistemi daha güvenli bir çalışma ortamı, iş verimliliğinde artış ve olumsuz bir durumda adli kanıt imkânı sağlar. Bu yazımızda fabrikalarda güvenlik kamera kullanımının avantajları, kurulumdan önce ve kurulumda dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi vereceğiz.

Fabrika Güvenlik Kamera Sistemi

Fabrika güvenlik kamera sistemlerinin avantajları nelerdir?

Bugüne kadarki tecrübelerimiz ve yetkili geri bildirimleri göz önünde bulundurarak bir üretim tesisinde güvenlik kamera kurulumu yapıldığında işletmeye sağladığı avantajlardan bazıları şunlardır.

 • Personel

İşletmenin her noktasında bulunan güvenlik kameraları ile personelleriniz yönetici gözetimi altında olmadan da izlendiğini bildiği için çalışma motivasyonunu korumaktadır. Kamera gözetimi ile telefon kullanımı, oyun oynama, eğlence aktiviteleri gibi iş motivasyonunu düşüren durumların azaltılması mümkün olabilmektedir.

 • Üretim Hattı

Güvenlik kamera kullanımı ile fabrikada bulunan tüm üretim hatları tek ekrandan izlenebilmekte, teknik hatalara anında müdahale edilebilmektedir. Böylece üretim hattındaki verimlilik artırılmakta, ürün kalitesi sürekli kontrol edilebilir hale gelmektedir.

 • İş Güvenliği

Fabrikalar iş güvenliği bakımından a sınıfı olarak değerlendirilen ve kazalara karşı son derece dikkat edilmesi gereken tesislerdir. İş güvenliğini sağlayabilmek için kameralardan izlenen durumlara müdahale edilebilmekte, kurallara uymayan personel uyarılabilmektedir. İş güvenliği eğitimlerinde bu görüntüler kullanılarak etkin iş güvenliği sağlanabilmektedir. Her ne kadar iş güvenliğine önem verilse de olumsuz durumlar yaşanabilmekte, bu durumlarda da adli kanıt niteliğindeki güvenlik kamera görüntülerine ihtiyaç duyulmaktadır.

Fabrika güvenlik kamera kurulumunda nelere dikkat edilmelidir?

Bir fabrika genellikle idari katlar, üretim hattı, depo ve açık alanlardan oluşmaktadır. Tam güvenlik sağlayabilmek ve müşteri beklentilerini karşılayabilmek için tüm bu alanlarda keşif yapılmalı, keşif sonrasında proje hazırlık aşamasında yerine göre uygun güvenlik kamerası önerilmelidir. Görüntü çözünürlüğü ve açısı kullanım yerine uygun hesaplanmalıdır.

Fabrika Güvenlik Kamera Sistemi Uygulamalarımız

My/Pc Teknoloji, Güvenlik Kamera Sistemleri, IP Kamera Çözümleri, AHD Kamera Çözümleri, Termal Kamera Çözümleri, Mobil Güvenlik Çözümleri ve Güvenlik Sistemleri satış ve kurulum hizmetleri vermektedir.

İstanbul başta olmak üzere tüm Marmara Bölgesi’nde güvenlik sistemleri kurulum hizmetleri vermekteyiz. Güvenlik kamera sistemleri ile ilgili her türlü soru ve ihtiyaçlarınız için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Ürün Kataloğu

güvenlik kamerası

Ücretsiz Keşif

  Ad Soyad

  E-posta

  Telefon

  Firma Adı

  Adres

   
  dahua
  haikon
  avenir
  samsung
  sony
  lg
  hyundai

  Satış ve kurulumunu yaptığımız kamera modelleri ve güvenlik sistemi ekipmanlarını aşağıda bulabilirsiniz. İlgilendiğiniz ürünle ilgili fiyat veya ücretsiz keşif isteyebilirsiniz.

  İstanbul başta olmak üzere tüm Marmara Bölgesi’nde güvenlik sistemleri kurulum hizmetleri vermekteyiz. Güvenlik kamera sistemleri ile ilgili her türlü soru ve ihtiyaçlarınız için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

  fiyat talebi

  0212 451 44 44