Gece görüşlü güvenlik kamerası nasıl olmalıdır?

Günümüzde kullanılan güvenlik kameraları standart özellik olarak gece görüşü özelliği taşımaktadır. Peki gece görüşü özelliği için bakmamız gereken detaylar ve gece görüş çeşitleri nelerdir? Bu yazımızda güvenlik kameralarının gece nasıl görebildiğini ve gece görüş için kullanılan teknolojileri inceleyeceğiz.

Gece Görüşlü Güvenlik Kamera Sistemleri

Güvenlik kameraları gece nasıl görürler?

Gece çekim yapılan belgeselleri hepimiz görmüşüzdür. Güvenlik kameraları da aynı teknolojiyi kullanarak geceleri görme yetisine sahip olur. Birkaç farklı gece görüş türü olmakla birlikte, güvenlik kameralarında kullanılan yaygın gece görüş teknolojisi; kızılötesi ışık verilmesini temel alan IR gece görüşüdür. Gece vakti bir güvenlik kamerasının önüne baktığınızda gördüğünüz küçük led ampuller, insan gözünün çok az seçebileceği kızılötesi ışık yayarak güvenlik kamerasına aydınlık bir görüş alanı yaratır. IR teknolojisinde güvenlik kameralarının görebildiği görüntüler siyah ve beyaz olur. Güvenlik kameraları gece görüşüne geçtiğinde monokrom bir filtre olan night moduna geçer. Işıklı bir ortam oluştuğunda day modu tekrar aktif olur. Güvenlik kamerasının gece ve gündüzü ayırt edebilmesini sağlan IR kesme filtresi, ışıklı ortamlarda kameranın gece moduna geçmesini engeller. Karanlık bir ortam oluştuğunda filtre kaldırılarak, lense daha fazla ışık girmesi sağlanır.

Gece görüşünde tam renkli görüntüler almak mümkün mü?

IR gece görüş teknolojisi günümüze kadar sadece siyah beyaz renklerin görüntülenmesine yarıyordu. Yeni üretilen teknolojiler ile gece de tam renkli olarak gece görüşüne sahip olabiliyoruz. Farklı markların farklı şekillerde isimlendirdiği bu teknolojiler ile örneğin Hikvision markasında Darkfighter, Dahua markasında Starlight, renkli görüntüler mümkün olabilmektedir. Bu teknolojilerde IR yine kullanılmakta, kamera lenslerinin diyafram açıklığı F1.0 düzeyine kadar çekilmekte, IR ledlere entegre olarak beyaz ışık veren ledler kullanılmaktadır.

Gece görüşlü kameraların avantajları nelerdir?

Ev ve işyerlerinde tespit edilen suçların birçoğunun gece saatlerinde gerçekleşmesi sebebiyle gece görüşlü güvenlik kamerası tercih etmek bir zorunluluktur. Gece görüşlü güvenlik kameraları insan gözüyle net görülmeyen kızılötesi ışıklar ile karanlık ortamlarda bile kayıt yapmaya devam eder. Gece görüşlü güvenlik kameraları, hırsızlık, vandalizm, soygun gibi suçlara karşı ihtiyacınız olan korumayı sağlar.

Gece görüşlü kameraların montajında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Gece görüşlü bir güvenlik kamerası montaj ederken, karşıdan direkt bir ışık kaynağı olmamasına ve odak noktasını etkileyebilecek bir nesne bulunmamasına dikkat edilmelidir.

Gece Görüşlü Güvenlik Kamera Sistemi Uygulamalarımız

My/Pc Teknoloji, Güvenlik Kamera Sistemleri, IP Kamera Çözümleri, AHD Kamera Çözümleri, Termal Kamera Çözümleri, Mobil Güvenlik Çözümleri ve Güvenlik Sistemleri satış ve kurulum hizmetleri vermektedir.

İstanbul başta olmak üzere tüm Marmara Bölgesi’nde güvenlik sistemleri kurulum hizmetleri vermekteyiz. Güvenlik kamera sistemleri ile ilgili her türlü soru ve ihtiyaçlarınız için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Ürün Kataloğu

güvenlik kamerası

Ücretsiz Keşif

Ad Soyad

E-posta

Telefon

Firma Adı

Adres

 
dahua
haikon
avenir
samsung
sony
lg
hyundai

Satış ve kurulumunu yaptığımız kamera modelleri ve güvenlik sistemi ekipmanlarını aşağıda bulabilirsiniz. İlgilendiğiniz ürünle ilgili fiyat veya ücretsiz keşif isteyebilirsiniz.

İstanbul başta olmak üzere tüm Marmara Bölgesi’nde güvenlik sistemleri kurulum hizmetleri vermekteyiz. Güvenlik kamera sistemleri ile ilgili her türlü soru ve ihtiyaçlarınız için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

fiyat talebi

0212 451 44 44

Etiketler: Gece Görüşü, Gece Görüşlü Güvenlik Kamerası, Gece Görüşlü Kamera, Gece Görüşlü Kamera Görüntüleri, Gece Görüşlü Ip Kamera, Gece Görüşlü Ahd Kamera, Hd Gece Görüşlü Kamera, Gece Görüşlü Kamera Modelleri, Gece Görüşlü Kamera Fiyatları