Güvenlik kamera kayıt süresi ne kadar olmalıdır?

Bir güvenlik kamera sistemi kurulurken ilk etapta belirlenmesi gerekenlerden birisi de kayıt süresidir. Güvenlik kamera kayıt süresi okul, hastane, döviz bürosu, antrepo gibi işletmelerde resmi yönetmelikler ile belirlenmekte ve buna uygun kamera, video kayıt cihazı ve sabit disk seçilmektedir. Resmi yönetmelikle kayıt süresi belirlenmemiş işletmeler ve evler için olası risk senaryoları belirlenmeli ve buna uygun kayıt süresi belirlenmelidir. İşletme tipine göre bir depoda kaybolan ürünün fark edilmesi bir ay sürerken, ofiste kaybolan bir telefonun fark edilmesi bir gün olabilmektedir. Bu durumda ofis için bir haftalık kayıt yeterli olurken, depoda dört haftalık kayıt ideal olmaktadır. Güvenlik kamera kayıt süresinin uzun tutulmasında her durumda fayda olmakla birlikte, uzun kayıt sürelerinin de yüksek maliyet oluşturacağını bilmek gerekir. Kayıt süresinin hesaplanmasında dikkat edilmesi gereken konu, istenmeyen bir olay yaşanması durumunda ne kadar geriye dönük kayıta ihtiyaç duyulacağının belirlenmesidir. Düşük sabit disk ile daha uzun kayıt yapılması için H264 yerine H265 teknolojisine sahip güvenlik kameraları tercih edilmelidir.

Güvenlik kamera kayıt süresi ne kadar olmalıdır?

Güvenlik kamera kayıt süresi nasıl hesaplanır?

Güvenlik kamera kayıt süresinin hesaplanmasındaki en önemli unsur güvenlik kameralarının adeti, görüntü teknolojisi ve görüntü kalitesidir. Müşteri beklentilerine uygun güvenlik kameraları belirlendikten sonra kamera kayıt süresi hesaplanarak buna uygun sabit disk ve sabit diski destekleyebilecek bir video kayıt cihazı seçilmektedir. Kamera özelliklerine göre güvenlik kamera kayıt süresi hesaplamak için tıklayınız.

Güvenlik kamera kayıt süresi uzatma nasıl yapılır?

Güvenlik kamera sistemi kurulurken belirlenen kayıt süresinden daha fazlasına ihtiyaç duyulması durumunda güvenlik kamera sayısı, görüntü teknolojisi ve görüntü kalitesine göre hdd miktarı ve adeti tekrar belirlenmeli, buna uygun video kayıt cihazı seçilerek kayıt süresi uzatılmalıdır. Güvenlik kamera kayıt süresini uzatmak için bir diğer maliyetsiz yöntem ise harekete duyarlı kayıta geçmektir. Bunu video kayıt cihazınız üzerinden aktif ettiğinizde güvenlik kameralarınız ortamda hareket olmadığı durumlarda kayıt yapmayacaktır. Harekete duyarlı kayıt canlı izlemeleri etkilemeyeceği için güvenlik açığı oluşturmaz.

My/Pc Teknoloji, Güvenlik Kamera Sistemleri, IP Kamera Çözümleri, AHD Kamera Çözümleri, Termal Kamera Çözümleri, Mobil Güvenlik Çözümleri ve Güvenlik Sistemleri satış ve kurulum hizmetleri vermektedir.

İstanbul başta olmak üzere tüm Marmara Bölgesi’nde güvenlik sistemleri kurulum hizmetleri vermekteyiz. Güvenlik kamera sistemleri ile ilgili her türlü soru ve ihtiyaçlarınız için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Ürün Kataloğu

güvenlik kamerası

Ücretsiz Keşif

Ad Soyad

E-posta

Telefon

Firma Adı

Adres

 
dahua
haikon
avenir
samsung
sony
lg
hyundai

Satış ve kurulumunu yaptığımız kamera modelleri ve güvenlik sistemi ekipmanlarını aşağıda bulabilirsiniz. İlgilendiğiniz ürünle ilgili fiyat veya ücretsiz keşif isteyebilirsiniz.

İstanbul başta olmak üzere tüm Marmara Bölgesi’nde güvenlik sistemleri kurulum hizmetleri vermekteyiz. Güvenlik kamera sistemleri ile ilgili her türlü soru ve ihtiyaçlarınız için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

fiyat talebi

0212 451 44 44

Etiketler: Kamera Kayıt Süresi, Kamera Kayıt Süresi Hesaplama, Kamera Kayıt Süresi Uzatma, Kamera Kayıt Süresi Artırma, Kamera Hdd Hesaplama, Kamera Sabit Disk Hesaplama, Güvenlik Kamera Kayıt Süresi, Güvenlik Kamera Kayıt Süresi Hesaplama, Güvenlik Kamera Kayıt Süresi Uzatma, Hdd Hesaplama, Sabit Disk Hesaplama