Güvenlik kamera sistemi kurulumu

My/Pc Teknoloji ahd, ip, termal ve lazer güvenlik kamera sistemleri projelendirme, satış ve kurulum hizmetleri vermektedir. Günümüz şirketlerinin alarm, kamera ve geçiş otomasyon sistemi ihtiyaçlarını tek çatı altında barındıran firmamız İstanbul başta olmak üzere tüm Marmara bölgesinde anahtar teslim güvenlik projeleri çözümleri sunmaktadır. Firmaların güvenlik kamerası ihtiyaçlarına uygun ahd kamera sistemleri, ip kamera sistemleri, termal kameralar ve araç filo izleme sistemleri için mobil güvenlik kamera çözümleri sunmaktayız.

Güvenlik kamera fiyatları ve alarm sistemi fiyatları için öncelikle keşif yapılması güvenlik sisteminin ihtiyaçlarınızı karşılama oranını artırmaktadır. Güvenlik danışmanlarımız size en kısa süre içerisinde ulaşarak müsait olduğunuz gün ve saate göre randevu talep edeceklerdir. Güvenlik sistemi keşif hizmetlerimiz ücretsizdir. İş yeriniz veya evinizde yapılacak keşif sonrasında ihtiyaçlarınızın tümünü karşılayan en uygun güvenlik kamera sistemi veya alarm sistemi size tavsiye edilerek fiyat teklifiniz hazırlanacaktır. Ahd kamera, ip kamera, hdcvi kamera, termal kamera, lazer kamera, mobil kamera, hırsız alarm sistemi, yangın alarm sistemi ve geçiş kontrol sistemi gibi güvenlik ihtiyaçlarınız için ücretsiz keşif talebinde bulunabilirsiniz. Bayiliklerimiz ile tüm marka güvenlik kameraları, alarm sistemi, geçiş kontrol sistemleri, plaka tanıma sistemleri ve personel devam kontrol sistemlerinde en uygun fiyatları verebilmekteyiz. Güvenlik sistemlerinde firmanıza özel kampanya ve indirimlerden yararlanmak için lütfen teklif isteyiniz.

Güvenlik kamera sistemi kurulumu için keşif gerekli mi?

Güvenlik kamera sistemi kurulumları için ücretsiz keşif formu aracılığı ile bize ulaşabilirsiniz. Güvenlik danışmanlarımız en kısa süre içerisinde size ulaşarak keşif yapılacak mekan için randevu alacaklardır. Güvenlik sistemleri kurulmadan önce keşif yapılması ve güvenlik açıklarının belirlenmesi güvenliğiniz için hayati önem taşımaktadır. Güvenlik kamera sisteminin kurulacağı yerde varsa kör noktaların belirlenmesi, alarm sistemi kurulacaksa güvenlik açıkları, giriş ve çıkışların takibi belirlenmesi zaman, iş gücü ve nakit kaybınızı önleyecektir.

Satış ve kurulumunu yaptığımız güvenlik kamera modellerini ürünler sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

ahd kamera sistemi kurulumu

Güvenlik kamera sistemleri nasıl kurulur?

Güvenlik kamera sistemleri, analog, analog hd, ip, termal ve lazer olmak üzere ayrılmaktadırlar. Bu kamera sistemlerinin kurulumları birbirinden farklıdır. Günümüzde kablosuz kamera sistemleri de bulunmaktadır. Bu cihazlar kablosuz ağ üzerinden video kaydediciye veri göndererek kayıt yapmaktadırlar. Analog ve analog hd cihazları koaksiyel kablo ve elektrik kablosu ile ip, termal ve lazer kameralar network kablosu ile veri iletmektedir. Güvenlik sistemininde kullanılacak kamera sayısı belirlendikten sonra güvenlik kamera sayısına uygun dvr(digital video recorder – dijital video kayıt cihazı) veya nvr (network video recorder-ağ video kayıt cihazı) seçildikten sonra güvenlik açığı bulunan veya mekanı net gören yerlere güvenlik kameraları montajlanır. Kablolu sistemlerde kabloları kayıt cihazına çekilir. Kablosuz güvenlik kameralarında kablo çekilmez.

Kablolama işlemi bittikten sonra güvenlik kameraları kayıt cihazına tanıtılarak gerekli ayarları yapılır. İstenildiği takdirde televizyona, monitöre vs görüntü verilir. İnternetten, cep telefonu ve tabletten izlenebilmesi için ağ ayarları yapılandırılır. Modemden gerekli portlar açılarak kayıt cihazına yönlendirilir.

Güvenlik kamera sistemi telefondan izleme nasıl yapılır?

Ağa bağlı tüm güvenlik kamera sistemleri internetten, cep telefonundan veya tabletten izlenebilir. Kayıt cihazında gerekli ağ ayarları yapıldıktan sonra modemden portların kayıt cihazına yönlendirilmesi gerekir. Kayıt cihazının ve cep telefonunuzun modeline uygun izleme programını cihazınıza yüklemeniz gerekir. Popüler güvenlik kamera sistemi markalarının çoğunun AppStore ve GooglePlay de uygulamaları mevcuttur.

Program indirildikten sonra varsa dvr kayıt cihazınızın ekranında bulunan barkod okutularak ayarların otomatik olarak yapılmasını sağlayabilirsiniz. Barkod yoksa ayarları elle kendiniz girmelisiniz. Modeminizin ip adresi ve kayıt cihazınızın şifresini programa yazarak giriş yapabilirsiniz.

Önemli: Statik ip adresi olmayan kullanıcıların modem her açılıp kapandığında veya ip adresi değiştiğinde telefona tanıtma işlemini yapması gereklidir. Statik ip satın almak için Türk Telekom ile görüşebilirsiniz. Barkod ile tanıtma yapılan bazı cihazlarda yeniden yapılandırma gerekmeyebilir.