Güvenlik kamera sistemi projesi nasıl hazırlanır?

Bir güvenlik kamera sistemi projesi hazırlanmasında yapılması gerekenleri ve dikkat edilmesi gereken konuları aktaracağımız bu yazımızda sıfırdan bir güvenlik kamera sistemi projesi nasıl hazırlanır sorusuna cevap arayacağız. Her elektronik sistemde olduğu gibi güvenlik kamera projelerinde de iş başlangıcı müşteri beklentileri ve bütçe ile başlar. Müşterinizin güvenlik kamera sisteminden ne beklediğini, ihtiyaçlarını, mekânın durumunu ve bütçeyi net olarak bilmelisiniz.

Güvenlik Kamera ve Alarm Servis Hizmetleri

Güvenlik kamera projelerini yüksek bütçeli kurumsal firma projeleri, bireysel veya kobi projeleri ve kamu projeleri olarak üçe ayırmak mümkündür. Bu üç müşterinin ihtiyaçları, beklentileri ve proje şartnameleri farklılık göstermektedir. Kullanılan ürünler, projelendirme ve teklif onay süreçleri farklı olsa da proje hazırlanmasında yapılması gerekenler aynı olacaktır. Müşteri tarafından bir güvenlik kamera sistemi talebi geldiğinde yapılması gereken ilk iş mekânda keşif yapılması olmalıdır. Hem müşteri beklentilerini tam olarak anlayabilmek, hem de kurulum yapılacak mekânı tanımak projenin ilerleyen aşamalarında kolaylık sağlayacaktır.

Keşifte yapılması gerekenler nelerdir?

Güvenlik kamera sistemi için keşif yapılırken beklenti ve ihtiyaçları tam olarak anlayabilmek için müşteriye sorulması gereken bazı sorular vardır. Güvenlik kameralarını nerelere yerleştirmek istiyorsunuz sorusu ile mekânın basit krokisi çizilerek yerleşimler işaretlenmelidir. Kör nokta kalmaması için kamera açıları hesaba dahil edilmelidir. Güvenlik kameralarını ne amaçla kullanmak istiyorsunuz sorusu ile hangi ürünlerin kullanılması gerektiği öğrenilmektedir. Yüz tanıma, para tanıma, plaka tanıma gibi işlevler için özel güvenlik kameraları mevcuttur. Müşteri beklentilerine göre projeye dahil edilmelidir. Güvenlik kameralarını uzaktan izlemek istiyor musunuz sorusu ile projede bir internet bağlantısına gerek duyulup duyulmadığı öğrenilmelidir. Uzaktan izleme yapılacak kullanıcı listesi hazırlanmalıdır. Güvenlik kamera kayıtlarının ne kadar süre saklanmasını istiyorsunuz sorusu ile sabit disk miktarı belirlenmelidir. Okul, hastane, antrepo vb. özel projelerde 6 ay 1 yıl gibi zorunlu kayıt süresi olmaktadır. Gerekli mevzuatlara göre işlem yapılmalıdır.

Güvenlik kamera sisteminin tasarlanması nasıl yapılır?

Keşif işleminden sonra hazırlanan kroki bilgisayar ortamına aktarılmalı, müşteri beklentileri ve mekânın durumuna göre uygun güvenlik kameraları, kayıt cihazı, kablolama yapısı ve kayıt süresi hesaplanarak çizim yapılmalıdır. Projeye ve bütçeye uygun ürünler seçilerek teklif aşamasına geçilmelidir. Kurulumdan sonra güvenlik kamera sistemi bakımı yapılması isteniyorsa güvenlik kamera bakım sözleşmesi hazırlanmalı ve teklifle birlikte sunulmalıdır. İlgili yazımız için tıklayınız.

My/Pc Teknoloji olarak, mühendislik, mimarlık ve elektrik taahhüt firmalarına özel iskontolar ile projelerinde danışmanlık ve kurulum hizmetleri vermekteyiz. Güvenlik kamera sistemi proje hazırlanması, ürünlerin belirlenmesi ve uygulama hizmetlerimiz için bizimle telefon numaralarımızdan, e-posta adresimizden veya canlı destekten iletişime geçebilirsiniz. Şartnamesi hazır projeleriniz için uygun ürünler tarafımızdan belirlenmekte ve teklif hazırlanmaktadır.

My/Pc Teknoloji, Güvenlik Kamera Sistemleri, IP Kamera Çözümleri, AHD Kamera Çözümleri, Termal Kamera Çözümleri, Mobil Güvenlik Çözümleri ve Güvenlik Sistemleri satış ve kurulum hizmetleri vermektedir.

İstanbul başta olmak üzere tüm Marmara Bölgesi’nde güvenlik sistemleri kurulum hizmetleri vermekteyiz. Güvenlik kamera sistemleri ile ilgili her türlü soru ve ihtiyaçlarınız için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Ürün Kataloğu

güvenlik kamerası

Ücretsiz Keşif

Ad Soyad

E-posta

Telefon

Firma Adı

Adres

 
dahua
haikon
avenir
samsung
sony
lg
hyundai

Satış ve kurulumunu yaptığımız kamera modelleri ve güvenlik sistemi ekipmanlarını aşağıda bulabilirsiniz. İlgilendiğiniz ürünle ilgili fiyat veya ücretsiz keşif isteyebilirsiniz.

İstanbul başta olmak üzere tüm Marmara Bölgesi’nde güvenlik sistemleri kurulum hizmetleri vermekteyiz. Güvenlik kamera sistemleri ile ilgili her türlü soru ve ihtiyaçlarınız için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

fiyat talebi

0212 451 44 44