Hazır kamera sistemleri nasıl kurulur?

Bugünkü yazımızda paket halinde aldığımız hazır güvenlik kamera sistemlerini tüm aşamalarıyla nasıl kurabileceğimizi inceleyeceğiz. Hazır bir güvenlik kamera paketi aldığınızda video kayıt cihazı, sabit disk, kameralar, kablo, adaptör ve bnc portları hazır olarak gelmekte sadece montaj etmeniz gerekmektedir.

Güvenlik Kamera ve Alarm Servis Hizmetleri

Sabit disk nasıl monte edilir?

Öncelikle video kayıt cihazının kapağı çıkartılarak sabit disk yerine oturtulur. Sata ve güç kablosu bağlanır ve diskin sabit kalmasını sağlayan vidalar takılarak montajı tamamlanır.

Kablo uçları nasıl hazırlanır?

Bnc konnektör hazırlanması için öncelikle dört parçaya ayrılır. Konnektörün en arka kısmı kabloya geçirilir. Kablo kesici bir alet yardımı ile soyulur. Güç kabloları geriye doğru yatırılır. Ortada kalan kablonun etrafındaki jelatin soyulduktan sonra bnc konnektörün orta kısmı buraya takılır. Bir cm kablo dışarıda kalacak şekilde geriye kalan kablo kesilir. Bu kablonun beş mm kadar kısmı soyulur. Bnc konnektörün üçüncü parçası bu kablo üzerine getirilerek vidası sıkılır. Daha önceden güç kablosunun üstüne yatırılan ince teller kabloya yatay şekilde toplanarak bnc konnectörün son parçası ile taktığımız ilk parçası kablo üzerinde birleştirilerek sıkılır. Dışarıda kalan güç kabloları adaptöre takacağımız parça ile birleştirilerek kablo üzerine yalıtkan bir bant ile yapıştırılır. Bu işlem kaç adet kamera varsa o kadar tekrarlanır. Hazırlanan kabloların bir ucu güvenlik kamerasına bir ucu video kayıt cihazı ve güç adaptörüne bağlanır.

Sistem nasıl çalıştırılır?

Kablo ve video kayıt cihazlarının kullanıma hazır hale getirilmesinden sonra kameraların montaj edileceğiz yerler belirlenerek montajları yapılır. Son olarak video kayıt cihazının yeri belirlenerek diğer kablo uçları daha önce anlattığımız şekilde hazırlanarak görüntü kabloları video kayıt cihazına, güç kabloları birleştirilerek güç adaptörüne bağlanır. Görüntülerde karıncalanma olmaması için topraklamaya ve şaseye dikkat edilmesi gerekir. Son olarak video kayıt cihazı açılarak kullanıcı adı, şifre belirlenir.

My/Pc Teknoloji, Güvenlik Kamera Sistemleri, IP Kamera Çözümleri, AHD Kamera Çözümleri, Termal Kamera Çözümleri, Mobil Güvenlik Çözümleri ve Güvenlik Sistemleri satış ve kurulum hizmetleri vermektedir.

İstanbul başta olmak üzere tüm Marmara Bölgesi’nde güvenlik sistemleri kurulum hizmetleri vermekteyiz. Güvenlik kamera sistemleri ile ilgili her türlü soru ve ihtiyaçlarınız için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Ürün Kataloğu

güvenlik kamerası

Ücretsiz Keşif

Ad Soyad

E-posta

Telefon

Firma Adı

Adres

 
dahua
haikon
avenir
samsung
sony
lg
hyundai

Satış ve kurulumunu yaptığımız kamera modelleri ve güvenlik sistemi ekipmanlarını aşağıda bulabilirsiniz. İlgilendiğiniz ürünle ilgili fiyat veya ücretsiz keşif isteyebilirsiniz.

İstanbul başta olmak üzere tüm Marmara Bölgesi’nde güvenlik sistemleri kurulum hizmetleri vermekteyiz. Güvenlik kamera sistemleri ile ilgili her türlü soru ve ihtiyaçlarınız için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

fiyat talebi

0212 451 44 44

Etiketler: Hazır Kamera Sistemleri, Hazır Kamera Sistemleri Fiyatları, Kamera Sistemi Kurulumu, Güvenlik Kamera Sistemi Kurulumu, Hazır Kamera Sistemi Kurulumu, Hazır Kamera Kurulumu, Paket Kamera Sistemleri, Güvenlik Kamera Paketi