İnternetten güvenlik kamerası satın alınır mı?

internetten güvenlik kamerası alınır mı?

Evinize veya işyerinize güvenlik kamera sistemi taktırmayı düşünüyorsunuz. Birkaç firma ile görüştünüz ve sisteminiz için verilen teklifler ayırdığınız bütçenin üstünde çıktı. Sonraki adımda size verilen tekliflerdeki ürünleri internet üzerinden aramaya başladınız. Ürünlerin n11, gittigidiyor, hepsiburada, amazon vs. e-ticaret pazarlarında daha uygun fiyatlarla satışa sunulduğunu gördünüz. Peki güvenlik kamera sistemi internet üzerinden alınır mı? Bu yazımızda güvenlik kamera sistemi satın alırken dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

İnternette güvenlik kamera fiyatları neden daha ucuz?

Öncelikle güvenlik kamera sisteminin ülkemizde yaygın olmadığı zamanlara gidelim. Başlangıçta güvenlik kamera satış ve kurulumunda kar marjlarının yüksek olması ve merdiven altı firma sayısının azlığı ile hizmet ve kaliteli ürün tedariği sorunu yoktu. Sektörün genişlemesi ve güvenlik firmalarının artması düşük fiyat verebilmek amacı ile güvenlik firmalarını mevcut ürünleri kullanmak yerine markasız ürünler kullanmaya itti. Kaliteye önem veren güvenlik firmaları distribütör aracılığı ile ülkeye giren markalı ürünleri kullanırken, kısa vadede kazanıp uzun vadeyi hedeflemeyen merdiven altı firmalar yarı yarıya uygun fiyatlı markasız ürünler kullanmayı tercih ettiler.

Sektörde oem ürünlerin yaygınlaşması güvenlik kamera markalarının daha agresif bir satış politikası izlemesine, sonucunda distribütör, ara toptancı, bayi ve son kullanıcı zincirinin kırılarak markalı ürünlerin de internet üzerinden hizmet olmaksızın satışının yapılmasına olanak sağladı. Bu pazar yerlerinde bulunan firmaların rekabeti ise güvenlik kamera fiyatlarının düşmesini sağladı. E-ticaret sektörünün bu sıralarda büyük bir gelişim sağlaması bu sonucu hızlandırdı. Günümüzde sadece güvenlik kamerası ve ekipmanları değil, satın almak istediğimiz her ürün internette bayi fiyatının altına bulunabilmektedir.

İnternette satılan güvenlik kameralarının garantisi var mı?

İnternetten güvenlik kamerası satın almanın, bir güvenlik firmasına kamera sistemi yaptırmaktan farkı yoktur. Bir önceki paragrafta açıkladığımız üzere markalı ve markasız birçok ürün piyasada bulunmaktadır. Oem marka veya distribütör garantisi olmayan ürün kullanan güvenlik firmalarına yaptırılan ürünlerin garantisi sadece kurulum yapan firmadır. Firmayla sorun yaşadığınızda karşınızda yetkili bir bayi, bir distribütör veya yetkili bulmanız kolay olmayabilir.

İnternetten satış konusuna geldiğimizde Türkiye distribütörlüğü bulunmayan hiçbir markadan güvenlik kamerası almanızı önermeyiz. E-ticaret sitelerinde satılan güvenlik kamera setlerinin büyük çoğunluğu markasız ürünlerdir. İnternetten satın alabileceğiniz yetkili distribütörü bulunan ürünler Hikvision, Dahua, Dunlop, Bullwark, Neutron, Avenir, Spy gibi markalara aittir. Size kaliteli hizmet vermek isteyen, ürününün arkasında duran, uzun vadede kar etmeyi düşünen çoğu firma da bu marka ürünleri tercih etmektedir.

İnternette satılan markalı ürünlerin garantileri konusunda firmadan firmaya değişiklikler gözlenmektedir. Bazı distribütörler yetkili bayileri kanalından alınmayan ürünlere garanti vermemeyi tercih edebilir. Yetkili teknik servisler son kullanıcıdan firma kanalı ile ürün gönderimi yapmasını isteyebilir. Burada dikkat edilmesi gereken bir firmaya güvenlik kamera sistemi yaptırırken de internetten güvenlik kamerası satın alırken de firmanın yetkili bayi olduğundan emin olmaktır.

İnternetten kamera satın alırken nelere dikkat etmeliyim?

İnternetten güvenlik kamerası satın alırken; firmanın yetkili bayi olup olmadığından emin olmalısınız. Alacağınız ürüne ve diğer ürünlerin yorumlarına bakarak bir fikir sahibi olabilirsiniz. Ürün açıklamalarını ve özelliklerini distribütör sayfasından kontrol etmelisiniz. E-ticaret pazar yerleri size aldığınız ürünü iade etme hakkı tanır ancak bunun için ürünü montaj etmemelisiniz. İadeler konusunda bazı firmalar sorun çıkarmaktadır. Bunları yine yorumlardan anlayabilirsiniz. İhtiyacınız olan güvenlik kamerasını seçmek ve bu kameralara uygun video kayıt cihazını seçmek için teknik bilginiz yok ise satıcıdan destek almalısınız. Her ürün birbiri ile uyumlu olmayabilir. Unutmayın güvenlik ciddi iştir. Ürünü ucuza almak önemlidir ancak satış sonrası destek bulabilmek daha önemlidir.

My/Pc Teknoloji, Güvenlik Kamera Sistemleri, IP Kamera Çözümleri, AHD Kamera Çözümleri, Termal Kamera Çözümleri, Mobil Güvenlik Çözümleri ve Güvenlik Sistemleri satış ve kurulum hizmetleri vermektedir.

İstanbul başta olmak üzere tüm Marmara Bölgesi’nde güvenlik sistemleri kurulum hizmetleri vermekteyiz. Güvenlik kamera sistemleri ile ilgili her türlü soru ve ihtiyaçlarınız için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Ürün Kataloğu

güvenlik kamerası

Ücretsiz Keşif

Ad Soyad

E-posta

Telefon

Firma Adı

Adres

 
dahua
haikon
avenir
samsung
sony
lg
hyundai

Satış ve kurulumunu yaptığımız kamera modelleri ve güvenlik sistemi ekipmanlarını aşağıda bulabilirsiniz. İlgilendiğiniz ürünle ilgili fiyat veya ücretsiz keşif isteyebilirsiniz.

İstanbul başta olmak üzere tüm Marmara Bölgesi’nde güvenlik sistemleri kurulum hizmetleri vermekteyiz. Güvenlik kamera sistemleri ile ilgili her türlü soru ve ihtiyaçlarınız için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

fiyat talebi

0212 451 44 44