güvenlik kamera sistemleriKamera sistemleri terimi, birden fazla kameranın bir araya getirilerek, güvenlik sistemleri, geçiş sistemleri, kontrol sistemleri ve benzeri durumlar için bazen sadece görüntü, bazen de ses eşliğinde kaydı, saklanması ve gerektiğinde izlenmesini, dışa aktarılmasını sağlayan sistemler için kullanılır.

Günümüzde kullanılan kamera sistemleri hd, full hd, hd-cvi gibi üst seviye çözünürlükte kayıtları desteklemektedir. Yüksek çözünürlüklü görüntülerin kaydıyla birlikte kamera sistemleri yüz tanıma sistemleri, plaka okuma sistemleri, araç geçiş sistemleri gibi yüksek kalite ve hız gerektiren sistemlerde de kullanılmaya başlanmıştır.

Kamera Sistemlerinin Kullanıldığı Yerler

Kamera sistemleri, sanayi, hizmet ve üretim sektörleri ve güvenlik veya kaydın gerekli olduğu işyeri ve konutlarda kullanılmaktadır. Konut ve işyerleri dışında, plaka okuma ve geçiş sistemlerinde kullanılan özel kamera sistemleri de üretilmektedir. Güvenlik sistemlerinin ayrılmaz bir parçası olan kamera sistemleri, hırsız ve yangın alarm sistemlerine ek olarak veya tek başına ev ve iş yerlerinde kullanılmakta ve korunmasında büyük rol oynamaktadır.

Kamera sistemleri konutlarda, hırsızlıktan korunma gibi temel amaçlarla kullanılırken, iş yerlerinde disiplin sağlama metodu olarak da kullanılmaktadır. Yüksek çözünürlükte görüntü ve ses kaydı yapabilen kamera sistemleri şirketlerdeki para trafiği olan vezne, muhasebe gibi birimlerde caydırıcı araç olarak varlık göstermektedir.

Özel amaçlar için üretilen bazı kamera sistemleri, otoyollarda geçiş sistemlerinde, ev ve iş yeri otoparklarında plaka tanıma sistemlerinde de kullanılmaktadır.

Geçmişten Günümüze Kamera Sistemleri

İlk kapalı devre kamera sistemi Siemens firması tarafından bir roket sisteminin ateşlenmesini izlemek amacıyla 1942 yılında Almanya’da kurulmuştur. Fakat ilk ticari kamera sistemi ABD’de Vericon firması tarafından 1949 yılında üretilmiştir. İlk kamera sistemlerinin dezavantajı görüntülerin kaydedilemiyor oluşuydu. Bundan dolayı görüntüleri sürekli bir operatörün izlemesi gerekiyordu. Çekilen görüntülerin kayıt edilmesi 1970 yılından sonradır.

Kamera sistemleri günümüzde güvenlik sektörünün ayrılmaz bir parçası haline gelerek, ülkemizdeki suç oranlarının oldukça azalmasını sağlayan MOBESE ve trafik sistemini düzenleyen EDS sistemlerinde kullanılmıştır.

Kamera Sistemi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Kamera sistemleri seçilirken aşağıdaki hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir.

 • Kamera Seçimi; kameranın kullanılacağı yerin iç mekan veya dış mekan olduğuna göre, kameranın muhafazalı veya muhafazasız olmasına dikkat edilmeli.
 • Teknoloji; analog, ahd ve ip teknolojili kameralar arasından kullanım yeri ve amacımıza en uygun kamera sistemi tercih edilmeli.
 • Kayıt & Depolama; kaydedilen görüntülerin ne kadar süre boyunca saklanacağına karar verilmeli ve bu göz önünde bulundurularak depolama seçeneğine göre kamera sistemi tercih edilmektedir.
 • Çözünürlük; yine kamera sisteminin kullanılacağı yere ve duruma göre çözünürlük seçilmelidir.

Kamera Sistemi Fiyatlarıücretsiz keşif

Firmamız kamera sistemlerinde en kaliteli ürünü, en uygun fiyata, en kısa sürede sağlama çabasındadır. Ürünlerimizle ilgili ücretsiz keşif hizmetimizden yararlanabilir veya fiyat teklifi alabilirsiniz.

My/Pc Teknoloji, Güvenlik Kamera Sistemleri, IP Kamera Çözümleri, AHD Kamera Çözümleri, Termal Kamera Çözümleri, Mobil Güvenlik Çözümleri ve Güvenlik Sistemleri satış ve kurulum hizmetleri vermektedir.

İstanbul başta olmak üzere tüm Marmara Bölgesi’nde güvenlik sistemleri kurulum hizmetleri vermekteyiz. Güvenlik kamera sistemleri ile ilgili her türlü soru ve ihtiyaçlarınız için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Ürün Kataloğu

güvenlik kamerası

Ücretsiz Keşif

  Ad Soyad

  E-posta

  Telefon

  Firma Adı

  Adres

   
  dahua
  haikon
  avenir
  samsung
  sony
  lg
  hyundai

  Satış ve kurulumunu yaptığımız kamera modelleri ve güvenlik sistemi ekipmanlarını aşağıda bulabilirsiniz. İlgilendiğiniz ürünle ilgili fiyat veya ücretsiz keşif isteyebilirsiniz.

  İstanbul başta olmak üzere tüm Marmara Bölgesi’nde güvenlik sistemleri kurulum hizmetleri vermekteyiz. Güvenlik kamera sistemleri ile ilgili her türlü soru ve ihtiyaçlarınız için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

  fiyat talebi

  0212 451 44 44