Milli Eğitim Bakanlığınca özel okullarda kurulması gereken güvenlik kameralarındaki düzenleme ile özel okullarda 15 (on beş) gün kayıt zorunluluğu bulunan kamera sistemlerinin kayıt süresi 1 (bir) yıl süreye uzatılmıştır. Bu düzenleme ile var olan kamera sistemlerine ek sabit diskler kullanılmasını gerektirmektedir. Kamera sayısı ve görüntü kalitesi ile ilişkili olmak üzere 10 TB’a kadar harddiskler kullanılmaya başlanmıştır.

Hazırlanan bu düzenleme ile oldukça önemli ve köklü değişiklikler öngörülmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı duyurusunda güvenlik kamerası bulunması ve bulunmaması gereken yer ve odalar açıkça belirtilmiş ve mevcut sistem bulunan kurumlara yeni sistemlere geçmeleri veya revize yapmaları konusunda süre tanınmıştır. Okulunuzda yapılacak ücretsiz güvenlik keşifi sonrası ne gibi değişiklikler ve eklemeler yapılması yönünde raporunuz tarafımızdan hazırlanacaktır.

meb milli eğitim bakanlığı özel okullar

1 yıl kayıt için ne kadar sabit disk gerekir?

Güvenlik kamera sayısı ve görüntü kalitesine göre hdd miktarı belirlenmektedir. 3 adet 1 mp güvenlik kamerası için 1 TB yeterli olurken, görüntü kalitesi 2 ve 3 mp seviyelerine çıktığında 4 TB hddlere ihtiyaç duyulmaktadır.

Okullarda güvenlik kamerası takılamayacak yerler nerelerdir?

Derslik, ders yapılan bölümler, öğretmenler odası, yönetici ve çalışan dinlenme odaları, yönetici odaları, kütüphane, spor salonu, yüzme havuzu, tuvalet, lavabo, ibadethane odalarının içini görecek şekilde güvenlik kamerası takılamaz.

Güvenlik Kamera Sistemi Kurulumu

My/Pc Teknoloji, Güvenlik Kamera Sistemleri, IP Kamera Çözümleri, AHD Kamera Çözümleri, Termal Kamera Çözümleri, Mobil Güvenlik Çözümleri ve Güvenlik Sistemleri satış ve kurulum hizmetleri vermektedir.

İstanbul başta olmak üzere tüm Marmara Bölgesi’nde güvenlik sistemleri kurulum hizmetleri vermekteyiz. Güvenlik kamera sistemleri ile ilgili her türlü soru ve ihtiyaçlarınız için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Okulunuzda yapacağımız ücretsiz keşif sonrası, Milli Eğitim Bakanlığı’nın düzenlemesinde yer alan revize ve şartlar sonrası yapmanız gereken değişiklikler ile ilgili tarafınıza rapor sunulacaktır. Okulunuzda güvenlik keşfi yaptırmak için yandaki ücretsiz keşif formu aracılığı ile bize ulaşabilirsiniz.

 
haikon
dahua
samsung

Ücretsiz Keşif

Ad Soyad

E-posta

Telefon

Firma Adı

Adres

Etiketler: , , , , ,