Alarm sistemleri günümüzde her işletme ve evin sahip olması gereken bir güvenlik sistemidir. Güvenlik firmaları tarafından farklı amaçlar için ve farklı özelliklerde alarm sistemleri üretilmekte olup, son tüketici bunlar arasından kendi ihtiyaçları doğrultusunda en doğru olanı seçerken zorluk yaşayabilmektedir. Bu yazımızda ihtiyaçlarınıza en uygun alarm sistemlerini inceleyip, sıkça sorulan sorulara yanıt vererek alarm sistemleri ile ilgili soru işaretlerinizi gidermeye çalışacağız. En çok kullanılan alarmları kullanım amacına göre hırsız alarm sistemleri ve yangın alarm sistemleri olarak ayırabiliriz.

Hırsız Alarm Sistemleri

Hırsız alarm sistemleri konut ve işyerlerinde hırsızlara karşı güvenlik kameraları ile kullanılan sistemlerdir. Bu alarm sistemi içerisinde kapı ve pencereler için manyetik kontaklar, oda ve holler için hareket dedektörleri, pencere ve kapı camları için darbe ve kırılma dedektörleri, su baskınları için dedektörler, gaz kaçağı ve duman dedektörleri ve panik butonları gibi ekipmanlar bulunmaktadır. Alarm sistemi tercihinde ihtiyacınıza uygun ekipmanların öncelikle belirlenmesi gerekmektedir.

Alarm sistemi ihtiyaçları belirlenirken bir güvenlik danışmanından yardım almanız gerekebilir. Eviniz veya işyerinizdeki güvenlik açıklarının tespit edilip ihtiyacınıza uygun ekipmanların belirlenmesi, akabinde alarm sisteminizin projelendirilmesi, güvenlik açığı bulunmayan bir alarm sistemi sahip olmanızı sağlayacaktır. İhtiyaçlar belirlenmeden kurulan standart bir alarm sistemini satın almak her zaman güvende olduğunuz anlamına gelmeyebilir.

Alarm sistemi satın alınmadan önce keşif yapılarak ihtiyaçların belirlenmesi gereksiz maliyetleri ortadan kaldırır.

Kablolu Alarm Sistemleri

Kablolu alarm sistemleri, genellikle iş yerlerinde tercih edilen sıva üstü montaj ve kablolama yapılabilecek alanlar için tercih edilmektedir. Kablosuz sistemlere göre maliyeti daha uygundur.

alarm sistemi nedir nelerden oluşur

Alarm sistemi nedir? Nelerden oluşur?

Alarm sistemi bileşenleri hakkında ayrıntılı bilgi için Alarm sistemi nedir? Nelerden oluşur? yazımızı inceleyebilirsiniz.

Kablosuz Alarm Sistemleri

Kablosuz alarm sistemleri, genellikle ofisler ve evler için kablo montajının yapılması istenmeyen durumlarda tercih edilirler. Kablo ve kanal gibi sıva üstünde görünen herhangi bir ekipman olmadığından olayı estetik görüntü oluşturmaktadır. Kablolu sistemlerden farkı budur. Kablolu sistemlere göre maliyeti daha fazladır. Alarm ekipmanları pilli olduğu için bakımlarının aksatılmaması gerekir.

Alarm İzleme Merkezi

İzleme merkezleri ile birlikte kullanılan alarmlar daha etkili olmaktadır. İzleme merkezine bağlı olmayan bir alarm sistemi sadece siren çalarak etrafta bulunan komşu ve tanıdıklarınızın dikkatini çekerek karakol, itfaiye veya sağlık ekiplerine haber vermelerini kendi inisiyatiflerine bırakmaktadır. İzleme merkezine bağlı alarm sistemlerinde durum böyle değildir. İzleme merkezine sinyal ulaştıktan hemen sonra size, karakola, itfaiyeye veya sağlık merkezlerine anlık olarak bilgi geçilmektedir. Bu sistemlerde alarmınız telefon, bilgisayar ve tabletinizden yönetilebilmektedir.

Yangın Alarm Sistemleri

Yangın alarm sistemleri, hırsız alarmlarına bağlı olarak veya söndürme sistemlerine bağlı olarak çalışabilirler. Örneğin hırsız alarmına bağlı bir yangın alarmı duman, gaz veya ısı artışını ölçerek siren çalabilir, alarm izleme merkezine bilgi vererek itfaiye ve sağlık ekiplerine bilgi iletebilir. Söndürme sistemine bağlı bir yangın alarmı, söndürme sistemini tetikleyerek sistemin aktif hale gelmesini sağlayabilir.

My/Pc Teknoloji, Güvenlik Kamera Sistemleri, IP Kamera Çözümleri, AHD Kamera Çözümleri, Termal Kamera Çözümleri, Mobil Güvenlik Çözümleri ve Güvenlik Sistemleri satış ve kurulum hizmetleri vermektedir.

İstanbul başta olmak üzere tüm Marmara Bölgesi’nde güvenlik sistemleri kurulum hizmetleri vermekteyiz. Güvenlik kamera sistemleri ile ilgili her türlü soru ve ihtiyaçlarınız için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Ürün Kataloğu

güvenlik kamerası

Ücretsiz Keşif

Ad Soyad

E-posta

Telefon

Firma Adı

Adres

 
dahua
haikon
avenir
samsung
sony
lg
hyundai

Satış ve kurulumunu yaptığımız kamera modelleri ve güvenlik sistemi ekipmanlarını aşağıda bulabilirsiniz. İlgilendiğiniz ürünle ilgili fiyat veya ücretsiz keşif isteyebilirsiniz.

İstanbul başta olmak üzere tüm Marmara Bölgesi’nde güvenlik sistemleri kurulum hizmetleri vermekteyiz. Güvenlik kamera sistemleri ile ilgili her türlü soru ve ihtiyaçlarınız için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

fiyat talebi

0212 451 44 44