Evlere güvenlik kamera sistemi nasıl kurulur?

Güvenlik kamera sistemleri ve alarm sistemlerinin evlere kurulması etrafta görünen elektrik ve bağlantı kabloları, duvarlarda açılacak delikler ve tadilat atığı düşünüldüğünde çoğu kullanıcı için zahmetli ve korkutucu bir iş olarak görülebiliyor. Bu yazımızda evinizde bir güvenlik kamera sistemi kurulurken yapılacak işlemler hakkında bilgi vereceğiz.

Cep Telefonundan Kamera İzleme

Keşif aşamasında neler yapılır?

Güvenlik sistemleri kurulumunun ilk aşaması keşif ve tasarımdır. Evinizde ücretsiz olarak keşif yapılacak, evin bir krokisi ve eşyalarınızın konumlarının şeması çıkartılır. Evinizin her alanını izlemek hem verimsiz bir izleme hem de ekstra maliyet yükü getirir. Evin krokisi çıkartıldıktan sonra mekandaki güvenlik açıkları, izlenmesi gereken noktalar tespit edilerek, mümkün olan en uygun noktalar kamera konumu olarak işaretlenir. Güvenlik kamera açılarının, evdeki herhangi bir eşya, kolon vs. tarafından engellenmediğine emin olunur.

Proje ve teklif aşamasında neler yapılır?

Keşif adımından sonra güvenlik kamera sisteminin projesi hazırlanır. Bu işleme ek olarak, talep edilmiş ise yüklenici firmanın size karşı sorumluluklarını içeren bir güvenlik kamera bakım sözleşmesi hazırlanır. Proje hazırlanırken kullanıcı beklentileri ve mekâna uygun video kayıt cihazı, iç ve dış mekân güvenlik kameraları ve sabit disk seçilerek teklif oluşturulur. Kurulum yapılacak alana göre kablolu güvenlik kameraları veya kablosuz güvenlik kameraları kullanılır. Küçük alanlarda kablosuz güvenlik kameraları yeterli olurken, büyük alanlarda kablosuz alıcıdan uzaklaştıkça görüntü kalitesi düştüğünden kablolu güvenlik kameraları kullanılmaktadır.  Hazırlanan fiyat teklifi kullanıcıya iletilir.

Kurulum aşamasında neler yapılır?

Keşif, proje ve teklif aşamaları geçildikten sonra kurulum adımında önceden belirlenmiş kullanılacak ürünler, yerleri, açıları tasarlandığı gibi ev içerisine uygulanır. Kablosuz güvenlik kamerası kullanılacak ise alıcı video kayıt cihazı evin orta uygun noktasına yerleştirilerek kameralara sadece elektrik kablosu bağlanması ile çalışır hale gelir. Kablolu güvenlik kameraları kullanıldığında sistemin tipine göre cctv veya cat6 kabloların çekilmesi duvarlarda montaj deliklerinin açılması işlemleri yapılmaktadır. Kartonpiyer olan evlerde kablolar tavan üstüne alınarak tavanda sadece birkaç delik açılarak yapılabilmekte, tavan üstü montaj yapılamayan yerlerde yerden kablo kanalı ile gizlenerek montaj yapılmaktadır. Video kayıt cihazı ve kameraların montaj işlemi bittikten sonra evdeki herhangi bir monitör veya televizyona görüntüler aktarılır. Sonrasında cep telefonundan izleme, uzaktan izleme yazılımları kurularak gerekli ayarları yapılmaktadır.

Kurulum aşaması bitiminde cihazların faturası, garanti belgesi ve satış sonrası destek broşürü kullanıcıya teslim edilerek kurulum bitirilir.

My/Pc Teknoloji, Güvenlik Kamera Sistemleri, IP Kamera Çözümleri, AHD Kamera Çözümleri, Termal Kamera Çözümleri, Mobil Güvenlik Çözümleri ve Güvenlik Sistemleri satış ve kurulum hizmetleri vermektedir.

İstanbul başta olmak üzere tüm Marmara Bölgesi’nde güvenlik sistemleri kurulum hizmetleri vermekteyiz. Güvenlik kamera sistemleri ile ilgili her türlü soru ve ihtiyaçlarınız için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Ürün Kataloğu

güvenlik kamerası

Ücretsiz Keşif

Ad Soyad

E-posta

Telefon

Firma Adı

Adres

 
dahua
haikon
avenir
samsung
sony
lg
hyundai

Satış ve kurulumunu yaptığımız kamera modelleri ve güvenlik sistemi ekipmanlarını aşağıda bulabilirsiniz. İlgilendiğiniz ürünle ilgili fiyat veya ücretsiz keşif isteyebilirsiniz.

İstanbul başta olmak üzere tüm Marmara Bölgesi’nde güvenlik sistemleri kurulum hizmetleri vermekteyiz. Güvenlik kamera sistemleri ile ilgili her türlü soru ve ihtiyaçlarınız için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

fiyat talebi

0212 451 44 44

Etiketler: Ev Kamera Sistemi, Ev Güvenlik Kamera Sistemi, Eve Kamera Nasıl Kurulur, Eve Güvenlik Kamera Nasıl Kurulur, Eve Kamera Sistemi Nasıl Kurulur, Eve Güvenlik Kamera Sistemi Nasıl Kurulur, Kablosuz Güvenlik Kamerası, Kablolu Güvenlik Kamerası