Güvenlik kamera sistem odası nasıl olmalıdır?

Tüm işletmeler için kaçınılmaz bir güvenlik çözümü olan güvenlik kamera sistemleri, küçük işletmelerde istenmeyen bir olay olduğunda sadece geçmiş kayıtlara bakılmak için kullanılmakta olsa bile, orta ve büyük çaplı işletme ve tesislerde 7/24 izleme ve anında müdahale edilmesi için kamera izleme odaları ile birlikte kullanılmaktadır. Askeri tesisler, hava alanları, otoparklar, kamuya açık alanlar gibi güvenlik ihtiyacının elzem olduğu yerlerde kamera sistem odaları, güvenlik kamera sisteminin en önemli parçasıdır. Kamera sistem odaları, kamera izleme odaları ile birlikte veya ayrı halde bulunabilmektedir. İşletmenin tüm iç ve dış kameraları varsa araç kameralarının toplandığı merkez olan cctv sistem odaları genellikle işletmede mevcutsa veri merkezi veya sunucu sistem odaları ile birlikte kullanılabilmektedir. Bu yazımızda kamera sistem odaları kurulurken dikkat edilmesi gereken noktalar ve kamera sistemi odasının nasıl olması gerektiği ile ilgili bilgiler vereceğiz.

video gözetim sistemi nedir nerelerde kullanılır?

Sistem odası alanı ne kadar olmalıdır?

Kamera sistem odası kurulumunda ilk dikkat edilmesi gereken kriter odanın alan genişliğidir. Sistem odası seçilirken boş alan değil, çalışma masaları, monitörler, kabinler hesaba dahil edilerek fonksiyonel bir çalışma ortamı oluşturulmalıdır. Dar alanlar, alçak tavanlar sistem odası kurulumuna engel teşkil edebilir.

Sistem odasında ışık nasıl olmalıdır?

Kamera sistem odası veya kamera izleme odalarında parlak ışık veya doğrudan güneş ışığı çalışma alanının fonksiyonelliğini bozabilecek bir kriterdir. Işık diğer ofis ortamları için son derece gerekli olsa da 7/24 görüntü izlenen monitörlerdeki yansımalar göz yorgunluğuna neden olarak güvenlik açığı oluşturacaktır. Bu sebeple rahatsız edici güneş ışığına karşı önlem alınmalı, çok parlak olmayan ışık kaynakları kullanılmalıdır.

Sistem odasında personelin görüş açısı nasıl olmalıdır?

Kamera sistem veya izleme odaları her ne kadar yüksek teknolojili ürünler ile donatılsa da bu sistemi kullanan güvenlik personelinin rahat çalışabilmesi, dikkati son derece önemlidir. Bazı sistemlerde alanlar bölünerek birden fazla personel ile çalışılmakta, bazı sistemlerde tek bir görevli bulunabilmektedir. İdeal sistem videowall kullanılarak tüm personelin ekranları karşıdan net olarak görebilmesini hedef alan oturma düzenidir.

My/Pc Teknoloji, Güvenlik Kamera Sistemleri, IP Kamera Çözümleri, AHD Kamera Çözümleri, Termal Kamera Çözümleri, Mobil Güvenlik Çözümleri ve Güvenlik Sistemleri satış ve kurulum hizmetleri vermektedir.

İstanbul başta olmak üzere tüm Marmara Bölgesi’nde güvenlik sistemleri kurulum hizmetleri vermekteyiz. Güvenlik kamera sistemleri ile ilgili her türlü soru ve ihtiyaçlarınız için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Ürün Kataloğu

güvenlik kamerası

Ücretsiz Keşif

  Ad Soyad

  E-posta

  Telefon

  Firma Adı

  Adres

   
  dahua
  haikon
  avenir
  samsung
  sony
  lg
  hyundai

  Satış ve kurulumunu yaptığımız kamera modelleri ve güvenlik sistemi ekipmanlarını aşağıda bulabilirsiniz. İlgilendiğiniz ürünle ilgili fiyat veya ücretsiz keşif isteyebilirsiniz.

  İstanbul başta olmak üzere tüm Marmara Bölgesi’nde güvenlik sistemleri kurulum hizmetleri vermekteyiz. Güvenlik kamera sistemleri ile ilgili her türlü soru ve ihtiyaçlarınız için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

  fiyat talebi

  0212 451 44 44

  Etiketler: Kamera Sistem Odası, Kamera İzleme Odası, CCTV Odası, CCTV Sistem Odası, CCTV İzleme Odası, Kamera Odası, Kamera Sistem Odası Kurulumu, Kamera İzleme Odası Kurulumu, Videowall Kurulumu