Ip kamera nedir? Nerelerde kullanılır?

Ip kamera sensörleri ile görüntüleri yakalayarak dijital hale getiren ve ağ üzerinden anlık olarak kullanıcıya ileten güvenlik kamerasıdır. Bu yazımızda ip kameralar ve güvenlik kamera sistemleri içindeki yeri hakkında bilgi vereceğiz. Ip kamera nedir? Nerelerde kullanılır ve analog kameralara göre avantajları nelerdir sorularına cevap vereceğiz. Ip kameralar çalışmak için video kayıt cihazına ihtiyaç duymayan güvenlik kameralarıdır. Sadece elektrik ve ağ bağlantısı ile çalıştırılabilir, uzaktan izlenebilirler. Kablolu ve kablosuz ip kamera modelleri bulunmaktadır. Ip kameralar programlanabilmektedir. Video analiz uygulamaları birlikte kullanmak için üretilmişlerdir. Video analiz hakkında ayrıntılı bilgi için akıllı video analiz yazımızı okuyabilirsiniz. Ip kameralar güvenlik kamera sektörünün geleceğini oluşturmaktadır.

Ip kamera nedir? Nerelerde kullanılır?

Ip kamera nasıl çalışır?

Ahd, tvi, hdcvi gibi isimlendirilen analog kameralar bir video kayıt cihazına yani merkezi çektikleri görüntüyü aktarırken, ip kameraların her biri ayrı bir merkez olarak hareket eder. Ip kameranın çalışması için elektrik ve ağ bağlantısı dışında bir şeye ihtiyacı yoktur. Bir ip kamera sensörleri ile görüntüyü yalar ve dijital veriye çevirerek ağ kablosu üzerinden telefon, tablet, bilgisayar gibi yetkili bir kullanıcıya anlık olarak aktarır. Birden fazla ip kameranın kullanıldığı yerlerde bir nvr (network video recorder) ağ kayıt cihazı bulundurulur. Bu cihazın bulundurulması zorunlu olmamakla birlikte, ağ düzeni ve uzaktan izleme kolaylığı sağlamasından dolayı kullanılmaktadır. Ip kamera elektrik ve ağ ihtiyacını cat5, cat6 veya cat7 kablo üzerinden sağlar. Nvr üzerinden veya poe switch üzerinden ağ kablosuna hem elektrik hem ağ gönderilir. Bu işlem nvr üzerinden yapılıyorsa nvr cihazına poeli nvr denir. Poeli nvr üzerinde kaç kanal kamera destekliyorsa o kadar port bulunur. Poesiz nvr modellerinde tek bir port bulunur ve bu port poe switche bağlanır.

Ip kamera nerelerde kullanılır?

Güvenlik kamera sistemlerinin kullanıldığı her yerde kullanılabilen ip kameralar, zorunlu olarak sadece tek başına kamera kullanmanın gerekli olduğu yerlerde kullanılır. Başka bir donanıma ihtiyaç duymadığı için ev ve küçük işlemelerde ip kameralar tercih edilmektedir. Kurulacak yeni güvenlik kamera sistemlerinde ip kamera kullanılması tavsiye edilir. Görüntü kalitesi ve teknolojisi bakımından analog kamera modellerinden üstündür. Akıllı video analizi yapılan güvenlik kamera sistemleri, plaka tanıma sistemleri, kişi tanıma sistemleri için de ip kamera kullanımı zorunludur.

Ip kamera modelleri, ip kamera avantajları, ip kamera fiyatları ve ip kamera kurulumu hakkında ayrıntılı bilgi almak için bize e-posta adresimiz, telefon numaramız veya canlı destekten ulaşabilirsiniz.

My/Pc Teknoloji, Güvenlik Kamera Sistemleri, IP Kamera Çözümleri, AHD Kamera Çözümleri, Termal Kamera Çözümleri, Mobil Güvenlik Çözümleri ve Güvenlik Sistemleri satış ve kurulum hizmetleri vermektedir.

İstanbul başta olmak üzere tüm Marmara Bölgesi’nde güvenlik sistemleri kurulum hizmetleri vermekteyiz. Güvenlik kamera sistemleri ile ilgili her türlü soru ve ihtiyaçlarınız için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Ürün Kataloğu

güvenlik kamerası

Ücretsiz Keşif

  Ad Soyad

  E-posta

  Telefon

  Firma Adı

  Adres

   
  dahua
  haikon
  avenir
  samsung
  sony
  lg
  hyundai

  Satış ve kurulumunu yaptığımız kamera modelleri ve güvenlik sistemi ekipmanlarını aşağıda bulabilirsiniz. İlgilendiğiniz ürünle ilgili fiyat veya ücretsiz keşif isteyebilirsiniz.

  İstanbul başta olmak üzere tüm Marmara Bölgesi’nde güvenlik sistemleri kurulum hizmetleri vermekteyiz. Güvenlik kamera sistemleri ile ilgili her türlü soru ve ihtiyaçlarınız için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

  fiyat talebi

  0212 451 44 44