Okul servis araçları güvenlik kamerası nasıl olmalıdır? Yönetmelik şartları nelerdir?

Daha önceki yazılarımızda okullarda asgari olarak bulunması gereken güvenlik kamera sistemleri ve yönetmelik şartları ile ilgili bilgi vermiştik. Okul kamera sistemi yönetmeliği hakkındaki yazımız için tıklayınız. Bu yazımızda okul servis araçlarında bulunması gereken kamera sistemleri ile ilgili bilgiler paylaşacağız.

Yeni yönetmelik neler getiriyor?

Okul servis araçları hali hazırda Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve Millî Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan okul servis araçları yönetmeliğinde bulunan maddelere göre Valilik veya Kaymakamlık tarafından ruhsat ve denetlemelere tabidir. Son yıllarda okul servis araçlarında unutularak araçlarda mahsur kalan çocuklar, biniş-iniş sırasında meydana gelen kazalar sebebiyle araçlarda rehber personel ve güvenlik kamera sistemi zorunluluğu getirilmiştir. Yeni yönetmelik ile okul servislerinde güvenlik ve denetimler İç İşleri Bakanlı, araçların teknik nitelikleri Ulaştırma, Deniz ve Haberleşme Bakanlığı, ana okulu, kreş gibi kurum servisleri Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, araç personelinin eğitimi Millî Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilmektedir.

Okul servislerinde kamera yönetmelik şartları nelerdir?

Okul servis araçları yönetmeliğinde “Okul servis araçlarında tüm koltukları görecek şekilde Araçların İmal, Tadil ve Montajı Hakkında Yönetmelik ekinde belirtilen standartlara uygun, iç ve dış kamera ile en az otuz gün süreli kayıt yapabilen kayıt cihazı bulundurulacaktır.” maddesi bulunmaktadır. Yönetmelikte kamera görüntü çözünürlüğü konusuna değinilmemiştir.

Yandaki linkten okul servis araçları için güvenlik kamera şartlarını içeren 30221 sayılı okul servis araçları yönetmeliği dokümanını indirebilirsiniz. Servis araçları güvenlik kamera sistemleri hakkında bilgi almak için canlı destekten veya telefon numaralarımızdan bize ulaşabilir, filonuz için ücretsiz keşif randevusu oluşturabilirsiniz.

Okul servis araçları için güvenlik yönetmeliği

pdf katalog
araç kamera sistemleri

My/Pc Teknoloji, Güvenlik Kamera Sistemleri, IP Kamera Çözümleri, AHD Kamera Çözümleri, Termal Kamera Çözümleri, Mobil Güvenlik Çözümleri ve Güvenlik Sistemleri satış ve kurulum hizmetleri vermektedir.

İstanbul başta olmak üzere tüm Marmara Bölgesi’nde güvenlik sistemleri kurulum hizmetleri vermekteyiz. Güvenlik kamera sistemleri ile ilgili her türlü soru ve ihtiyaçlarınız için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Ürün Kataloğu

güvenlik kamerası

Ücretsiz Keşif

Ad Soyad

E-posta

Telefon

Firma Adı

Adres

 
dahua
haikon
avenir
samsung
sony
lg
hyundai

Satış ve kurulumunu yaptığımız kamera modelleri ve güvenlik sistemi ekipmanlarını aşağıda bulabilirsiniz. İlgilendiğiniz ürünle ilgili fiyat veya ücretsiz keşif isteyebilirsiniz.

İstanbul başta olmak üzere tüm Marmara Bölgesi’nde güvenlik sistemleri kurulum hizmetleri vermekteyiz. Güvenlik kamera sistemleri ile ilgili her türlü soru ve ihtiyaçlarınız için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

fiyat talebi

0212 451 44 44